Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Capoeira měla pátý Open a Liberec dokázal získat půltucet medailí

Liberec – Popáté se v Liberci konala mezinárodní soutěž pro dospělé i děti v capoeiře. 5. Liberec Open a tento ročník byl opravdu našlapaný, jak do počtu, tak i do kvality.

6.10.2017

Capoeira měla pátý Open a Liberec dokázal získat půltucet medailí.Foto: Deník / Cihlář Miloslav

Vratislavické Kulturní centrum v desítkách praskalo ve švech a potvrdilo narůstající zájem o tento krásný sport. Celkem šest medailí zůstalo díky Vem camará Capoeira Liberec doma. Přes 200 sportovců ze sedmi zemí v bílém se sjelo do Liberce, aby se účastnilo třídenní akce, která se skládala jako vždy z přípravných seminářů a 143 z nich nastoupilo v sedmi kategoriích, aby si poměřilo síly a svou aktuální formu.

Komise ve složení Sandro F. dos Santos (Mestre Pacoca) – Rakousko, Vagner Maduriera (Contra Mestre Kizomba) – Holandsko a Tomáš Vu Than (Instrutor Latino) – Slovensko rozhodovala eliminační kola a také vedla přípravné semináře v tělocvičnách SPŠSE a VOŠ Liberec.

A jak se dařilo domácím?

V dospělé kategorii A (Profi) se po dvouleté pauze představila Alice Avci a nakonec to dotáhla na 10. místo. „Zvyšující formu si potvrdil Tomáš Holub, který nakonec skončil na krásném 8. místě. Nevděčná bramborová medaile letos vyšla na Petra Švédu (startujícího za Vídeň), kdy rozhodoval jediný bod,“ řekl liberecký trenér Tomáš Zummer.. Bronz vybojoval Folprecht z Mladé Boleslavi, stříbro si do Bruselu odvezl Gosselain a zlato na své premiéře v kategorii A naprosto přesvědčivě získal Křenek z Olomouce.

V dospělé kategorii B (pokročilí) se všichni čtyři liberečtí vlčáci probojovali do dvanáctky. Na 10. místě skončil při svém prvním startu v kategorii Marek Bohuš, na 9. místě Jaroslav Mikulík. „Oba předvedli skvělé výkony, ale konkurence byla tentokrát dravější. Těsně před branami finále zůstal Jan Šťastný a nejlépe si vedl Jakub Stavinoha, který má bronz.,“ uvedl Zummer. Stříbro do Jablonce si odvezl Petr Šteflíček a zlato skvělý Lupuliak do Olomouce.

V dospělé kategorii C (mírně pokročilí) za Liberec nastoupily pouze dvě ženy. „Monika Machartová předvedla velmi sympatický výkon a skončila na pěkném 12. místě. Štěpánka Jahodová si přes zraněné kotníky udržela bojový duch a dřela až do konce a nakonec si vyskočila na 2. místo,“ chválil liberecký trenér.

V kategorii Junior 13 – 14 let z tradičních favoritů měli Liberečtí na startovní listině pouze Tomáše Mühla, který nakonec krásným výkonem bral 6. místo a Jaroslava Schovance, který si pěknou hrou vybojoval bronzovou medaili. „Veliké překvapení celé soutěže byl start Filipa Čmilanského, který předvedl neuvěřitelně vyzrálý výkon a perfektní technikou kopů a porazů vybojoval pro Liberec zlatou medaili,“ zdůraznil Zummer.

V kategorii Děti A 11 – 12 let chybělo Liberci několik papírových favoritů. „Proto jsme zůstali bez medaile. Rozhodně však naši zástupci potvrdili dobrou formu a získali cenné zkušenosti. Nejlépe se umístila Kristýna Šťastná na 6. místě, na devátém Martin Machač a na 10. místě Lukáš Janda,“ dodal Zummer. Kategorii vyhrál Sitár z Galanty.
V kategorii Děti B 9 – 10 let skončily Adéla Cermanová na 11. místě, Valerie Pavlů dvanáctá, Leonard Blažek na 6. místě a Dušan Dědič na osmém. „Opět pouze jeden náš zástupce se dostal do finále a nakonec bronzovou medaili získala Sandra Filipi, která se ze své první medaile z velkých závodů velmi radovala,“ potvrdil trenér. Zlato získal Kim z Galanty.

V nejmladší kategorii Děti C 7 – 8 let se do dvanáctky probojovali 9. Vítek Hotař, 10. Lucas Puntel a 11. Kryštof Jasanský, do semifinálové osmičky pak 5. Matěj Zummer, 6. Marek Jahoda a 8. Dominika Dědičová. „Jediný liberecký zástupce ve finále Marek Pluhař si nakonec skvělým výkonem vybojoval stříbrnou medaili,“ uzavřel Tomáš Zummer. Zlatou medaili si do Hradce odvezl Havlíček.

6.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby.

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.