Mistrovství hostí jablonecká sportovní Corny hala, kde budou pro capoeiristy i semináře.

„Již předtím se uskutečnilo šest mistrovství, ale byly to jen Open turnaje. Toto je první oficiální mistrovství České republiky,“ potvrdil šéf české capoeiry „Robocop“ Tomáš Zummer z Liberce. Ve třech kategoriích bude soutěžit na šedesát capoeiristů. Dvanáct nejlepších z každé kategorie se kvalifikuje na mistrovství Evropy, které v listopadu hostí Liberec. „Budou zde tři kategorie B, C a D. Od pokročilých přes středně pokročilé po mírně pokročilé. Začátečníci nebudou startovat. Všichni, počítáme děti i dospělé, budou mít před šampionátem klasické semináře se třemi porotci. Těmi jsou Brazilec Centra Mestre Pacoca, prezident evropské asociace a garant mistrovství, profesor Baiano z Německa a Graduado Latino ze Slovenska. Dorazí i další skvělí capoeiristé,“ přiblížil Robocop. Liberecká capoiera vyšle na závody čtrnáct capoeiristů.

„Želízky v medailovém ohni by měli být Antonín Merta, Vladimír Stupka v céčku, v déčku Beata Nejezchlebová a Kateřina Šteflová. Všichni jsou velmi dobře připravení. Nic v přípravě nepodcenili a makali neskutečně,“ chválí Zummer.

Ve Vratislavicích pak od 17. do 20. listopadu bude evropské mistrovství. V kulturním domě bude jistě kvalitní finále v neděli 20. listopadu od 12 hodin. Již nyní je přihlášeno 14 zemí. „Bude zde novinka. V mistrovské kategorii A budou startovat i Brazilci, žijící v Evropě, a celý kompletní ansámbl dvaceti trenérů z Vem camary,“ říká Zummer, který na Evropě také nastoupí. Vše pochopitelně budou snímat televizní kamery.