Jeho premiéra vyšla perfektně, po zahájení boje proti Michalovi Caneckému z Good Luck Gymu neuběhlo snad ani třicet vteřin a byl konec, vítězný pro Petra Záděru.

„Byla to pro mě životní zkušenost. Bývá to tak, když je něco poprvé," říká šestatřicetiletý podnikatel Záděra. Kromě dalších skvělých zápasů na libereckém galavečeru patřil právě on k největším tahákům večera. „Dá se říct, že jsem víceméně úspěšně zapadl do komerční strategie celého projektu. A myšlenky na úspěch byly pro mě celou dobu na druhém místě. Hlavním cílem bylo nastoupit do ringu a předvést dobrý výkon proti komukoliv," vypráví Záděra.

I když nebyl úspěch na prvním místě, tak bývalý street fighter a kulturista Petr Záděra svého soupeře doslova zlikvidoval a rozhodčí musel zápas zastavit, protože Canecký nebyl schopný dále pokračovat. I díky tržným ranám nad levým okem. Jak Záděra říká, vlétnout tvrdě na soupeře byla součást taktiky. „Pokusil jsem se využít všech svých dispozic," dodal.

Stopětatřicetikilový bojovník tak ve svém prvním zápase v ringu s přehledem zvítězil. „Především bych chtěl vyzdvihnout soupeře, který je tak trochu opomíjený… Ustál to a odešel po svých," připomněl Záděra svého soupeře Michala Caneckého.

Každopádně vítězné ovace zaplněné areny si užíval naplno. „Rozhodně ano. Užíval jsem si moment z výhry. Splnil se mi další z mých cílů," míní sympatický bojovník.

Petr Záděra není v bojových sportech žádným nováčkem. V minulosti se věnoval street fightu a minimálně v roli diváka nechyběl na žádném galavečeru BFC Liberec a Iron Fighters. Nicméně boj na ulici a zápas v ringu je trochu o něčem jiném. „Základní princip je podobný. U obou se jedná o souboj… Jen v ringu je to striktně dáno pravidly," uvědomuje si Záděra.

Zkušený zápasník Petr Záděra se na galavečer Night of Warriors II nějak speciálně nepřipravoval. „Po pravdě řečeno, dlouho jsem svého trenéra neviděl. Když jsem přišel po půl roce k němu na lapy, tak mě málem ani nepoznal," říká se smíchem svěřenec trenéra Aloise Škeříka. „Trénuji po celý rok stejně intenzivně a do zápasu jsem se nijak zvlášť nepřipravoval," dodal.

Nabízí se otázka, zda bude Petr Záděra pokračovat v tažení disciplínou MMA. „To bude hlavně záležet na okolnostech, které budou podmíněny hlavně zdravím a motivací do zápasu," upřesnil další bojové plány Petr Záděra.