VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budoucnost výchovy mladých volejbalistů v Liberci s otazníkem?

Liberec - Výbor oddílu volejbalu TJ Slavia Liberec sdělil našemu deníku, že situace v tomto sportu se dostala přesně do bodu, před kterým klub několik sezon varuje jak Český volejbalový svaz, tak samozřejmě sousední VK Duklu Liberec, jenž je vlastně tou hlavní příčinou stavu.

14.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Pro sezonu 2009-10 nabídla pro možnost udržení svého juniorského týmu celkem sedmi juniorům TJ Slavia působení v Dukle a nyní probíhá na ČVS řízení, které má rozhodnout, zda čtyři z nich, kteří nabídku přijali, budou moci hostovat v jiném klubu, přestože mají se Slavií podepsané členské smlouvy a majitel VK Dukla odmítl uhradit kompenzace.

Nechceme si nechat rozložit dorost

Ing. Jaroslav Šverma, dlouholetý trenér TJ Slavia, k tomu říká: „Absolvoval jsem mnoho jednání v zastoupení výboru oddílu s majitelem VK Dukla v r. 2008 poté, co jednostranně ukončil smluvní vztah mezi kluby. Nevěřil jsem kolegům, že není prostě možné se s ním dohodnout na nějaké inteligentní a civilizované variantě, která by vedle jeho vlastních zájmů, případně zájmů několika hráčů, chránila také zájmy mateřského oddílu, z jehož alespoň relativní spokojenosti může nakonec do budoucna profitovat. Prohlašuji, že to skutečně možné není, po vlastní zkušenosti nemám pochyb. Učinili jsme od sezony 2007/8 vše proto, abychom hráli nejvyšší soutěže dorostu trvale, vytvořili jsme solidní podmínky ve spolupráci se Sportovním centrem mládeže v Brně, jež před dvěma roky nahradilo Duklu – ta zrušila na konci roku 2007 smlouvu o společném SCM se Slavií. S hráči a rodiči byly uzavřeny členské smlouvy, jež mají chránit klub před odchodem celých skupin hráčů. Uvolňovat na hostování hráče, kteří prokazatelně chtějí a mohou prorazit do dospělého vrcholového volejbalu a myslí si, že třeba roční pobyt v juniorce Dukly jim v tom pomůže, jsme ochotni i nadále a dokonce za podmínek, které zdaleka nejdou do parametrů, jež máme sjednány ve smlouvách. A to přesto, že nemusíme sdílet jejich názor. Hrajeme extraligu, netrénujeme ani náhodou méně než soused. Ale uvolňovat hráče, kteří nemají parametry na vrcholový sport a jejich motivy jsou všelijaké, za cenu rozkladu vlastního dorostu, chceme jen za skutečně zásadní kompenzace, jinak provozování klubu ztrácí smysl. V roce 1986 jsem předal celé extraligové družstvo Slavie nově vznikajícímu týmu juniorů Dukly (dnešnímu kolegovi Lenertovi), protože jsme to takto chtěli a doufali, že si postupem času soused vytvoří mládežnickou základnu. Nestalo se, tak proč mám pracovat ve prospěch nějakého podnikatele a proti zájmu vlastního klubu? Takže pokud letos projde ČVS násilné hostování těch čtyř hráčů bez splnění našich požadavků, jsem rozhodnut svou práci s mládeží zásadně omezit nebo úplně skončím.“

Chybí adekvátní náhrada

Na slova Švermy navazuje místopředseda klubu Jiří Taraba: „Letos jsem se po 11 letech trenérské práce rozhodl tuto svou činnost přerušit a pomáhám pouze jako činovník. Z té práce jsem přestal mít radost. Rozhodl jsem se nepokračovat jako trenér, který vlastně slouží jinému klubu, a ne dost na tom, ten ještě za naše služby nechce poskytovat adekvátní náhradu našemu klubu, pro který jedině chci pracovat. Neznám podobný případ ani u nás ani v zahraničí, kdy by si mohl takhle jeden klub žít na úkor práce druhého, jenž za něj oddře nejtěžší práci. Tedy aniž by se snažil v takovém případě maximálně splnit požadavky mateřského klubu.“

Vlastimír Lenert, trenér družstva juniorů Slavie dodává: „Poté, co jsou zablokováni čtyři hráči žádající o hostování, přišli jsme ještě o další hráče, které to přestává bavit a já se jim ani vlastně nedivím. Upozorňovali jsme na to v posledních letech mnohokrát  Duklu i ČVS, že vznikne velký problém, a je to tady. Máme nyní jen čtyři funkční juniory, o osm borců jsme přišli. Představte si, že se v květnu (termín ČVS) po konzultacích v klubu a ujištění se, že máme dostatečně početný kádr hrát nejvyšší soutěž, přihlásíme do extraligy a v průběhu následujících měsíců se smrskne kádr na půlku. Vše stojí spoustu peněz a nikoho to nezajímá.“

Vypadá to na konec Slavie Liberec?

Ing. Petr Prokop, předseda klubu: „Dlouhodobě je postavení liberecké Dukly ve výchovném systému mládeže ve volejbalu ujeté. Určitě nemůžu mluvit v kategoriích absolutních, ale po více než 40 letech práce ve volejbalovém hnutí neznám obdoby. Nicméně může-li si vyvolený klub fungovat v rámci sportovního svazu, aniž by se staral, tak jako ostatní o mládež (nejen u nás, ale zejména všude okolo nás povinnost), nemůže mít možnost likvidovat jiný klub s mládeží jen proto, že ten má tu geografickou smůlu, že funguje v jednom městě. Pro mladé hráče je pak nesmírně pohodlné odkvačit o pár ulic dál a pro majitele klubu, jenž není nadán potřebnou morálkou a zodpovědností, nesmírně snadné je přetáhnout, tím spíše, má-li za zadnicí armádní podmínky. Nevytvořila-li se, přes naše dlouhodobá varování na ČVS samotném žádná pojistka proti dnes již zajisté likvidaci našeho oddílu, snažili jsme se a dále snažíme bránit institutem smluvního členství hráčů. Za posledních 9 sezon jsme uvolnili do Dukly na 30 (!!!) hráčů a poslední 3 - 4 sezony upozorňujeme na to, že takový exodus, mj. v důsledku klesajícího zájmu dětí o volejbal, nebude dále možný. Nemáme ambici chtít po jiném klubu, aby juniorskou kategorii zrušil, přestože v případě sousední firmy je nasnadě, že si ji vede jen jako případný laciný zdroj hráčů do týmu A, jenž je jediným smyslem existence klubu a podnikání majitele, juniorka určitě nikoliv. Ale máme ambici pokračovat ve výchově volejbalistů, v nižších kategoriích se opět objevují velmi talentovaní mladíci. VK Dukla je to nenaučí a my nebudeme akceptovat stav, kdy nám takový klub bude určovat, jakou kategorii můžeme ještě vést a jakou už nám on rozbourá nabídkami. Neumím si představit, že toto by byl ochoten tolerovat někdo jiný. Přečetli jsme si se zájmem tragikomické zdůvodnění výroku příslušné komise na ČVS, jež zcela podle našich předpokladů podnikala jeden pokus za druhým jak to nastrčit, aby „to vyšlo“. Odvolali jsme se ke Správní radě ČVS a doufáme, že zdravý rozum zvítězí a výrok té komise se zruší. Vedle toho, jaké potíže by nastaly poté, vznikl by i nepředstavitelný precedens."

14.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Strojní inženýři projektanti, konstruktéři 30 000 Kč

Inženýři elektrotechnici a energetici projektanti, konstruktéři INŽENÝR PROJEKTANT, KONSTRUKTÉR ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ, ROZVODŮ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE:, a) projektování topných systémů a zdrojů tepla a chladu (kotle, kotelny, tepelná čerpadla apod.), b) projektování plynových zařízení, • provádění projekčních prací dle zadání a pokynů manažera zakázky, • účast na projektování významných zakázek pro renomované klienty automotive po celé ČR, • úzký kontakt se stavbou – velká část projektů je připravována pro náš realizační úsek, • příprava výkazů výměr pro oddělení realizace, KVALIFIKAČNÍ A OSTATNÍ POŽADAVKY :, • SŠ nebo VŠ strojní nebo stavební, nejlépe obor TZB, nebo jiná s praxí v oboru alespoň 1 rok, • technické myšlení a představivost, • schopnost práce v CAD systémech nutná, • týmová práce, spolupráce s realizačním týmem, • odpovědnost, samostatnost a spolehlivost, pečlivý a iniciativní přístup k práci, flexibilita, • řidičský průkaz skupiny B podmínkou, ochota ke služebním cestám, MÍSTO VÝKONU PRÁCE (Liberec):, NABÍZÍME:, • zázemí stabilní společnosti, • dlouhodobou pracovní perspektivu, • samostatnou a odpovědnou pozici, • dobré platové podmínky v závislosti na samostatnosti, výkonnosti a délky praxe, • možnost dalšího vzdělávání, profesní semináře, příležitost k osobnímu růstu, • flexibilní pracovní dobu, • mobilní telefon, • PC, • Služební vozidlo dle potřeby. Pracoviště: Europe automotive holding a.s.-003, Šrámkova, č.p. 143, 460 10 Liberec 10. Informace: Josef Bureš, +420 722 928 118.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 16 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu OBSLUHA STROJŮ NA VÝROBU A ZPRACOVÁNÍ PLASTŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 115. Poznámka: Místo výkonu práce: Zámecká 191, 463 43 Český Dub, Jaká je náplň vaší práce? Obsluha strojů a montážních zařízení, odebírání a kontrola kvality výrobků, jejich uložení do obalu. Průběh výroby zadáváte do elektronického systému a vyplňujete dokumentaci. Udržujete pořádek, předáváte pracoviště v pořádku další směně. S námi pracujete v malých týmech, kde vás všemu naučí, v čistém a moderním prostředí. Práce je lehká, výrobky mají nízkou hmotnost. Na většině pracovišť můžete u práce sedět. Dostanete od nás pracovní oděv a lehkou pracovní obuv, nástroje, ochranné pomůcky. Od vás chceme spolehlivost, pracovitost, zodpovědnost, pečlivost, dodržování pracovních postupů, ochotu učit se novým věcem a aktivní spolupráci v týmu., Práce je na 3 směny nebo v nepřetržitém provozu., Průměrná měsíční mzda po zapracování 17.000,- Kč. Možnost požádat o pravidelnou výplatu zálohy na mzdu. Vlastní jídelna, výběr ze čtyř jídel. Z ceny menu 62,- Kč platíte jen 28,- Kč. Mimo zákonných příplatků můžete získat další výhody navíc: příspěvek na dopravu, po roce zaměstnání 13. a 14. plat, penzijní spoření a týden dovolené navíc, stabilizační a věrnostní odměny ve vazbě na délku zaměstnání aj. Možnost zajištění ubytování a dopravy do zaměstnání., Kontaktní osoba: Edita Dostálová, tel.: 488 881 142, e-mail: humanresources@lukovplast.cz, Hlásit se e-mailem, telefonicky nebo osobně. Pracoviště: Lukov plast spol. s r.o.-001, Zámecká, č.p. 191, 463 43 Český Dub. Informace: Edita Dostálová, +420 488 881 142,800 023 004.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 25 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví KOORDINÁTOR MONTÁŽÍ, VÝROBNÍ PLÁNOVAČ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: řízení a kontrola pracovních čet, plánování a organizace montáží, tvorba týmů a motivačních principů, vč. odměňování, reporty vedení., Požadavky: ŘP sk. B, znalost práce na PC, praxe v oboru topení, voda min. 2 roky, spolehlivost, loajalita, systematický, konstruktivní a pozitivní přístup, výborné organizační a komunikativní schopnosti., Nabízíme: motivační ohodnocení, příspěvek na stravenky, malý kolektiv., Zaslat životopis e-mailem na jindrich.simon@ae-energie.cz podmínkou, proběhne výběrové řízení a vstupní test, nechodit osobně.. Pracoviště: Ae energie s.r.o., Dr. Milady Horákové, č.p. 340, 460 06 Liberec 6. Informace: Jindřich Šimon, +420 774 246 740.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 90 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK/SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vyučení nebo praxe v oboru, Krátký, dlouhý týden, 12 hodinová směna, Práce na DPP (brigáda). Pracoviště: Kamil rodák-002 restaurace dělnický dům, Jindřichovická, č.p. 316, 463 65 Nové Město pod Smrkem. Informace: Kamil Rodák, +420 724 361 768.


Vlk. Ilustrační foto

Sražený vlk nebyl z Máchova kraje, ale z Polska

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Soud rozhodl, kdy začne líčení s hejtmanem Půtou

FOTO: Sychrovský park se proměnil v pohádkovou zemi

Sychrov - Okolo sychrovského zámku se to v sobotu hemžilo čarodějnicemi, rytíři, princeznami nebo loupežníky, kteří zde čekali na nejmenší návštěvníky.

Bedřichovský Bastard je má srdcová záležitost, říká Rudolf Pinkas

Liberec – V březnu zaplavili Bedřichov závodníci. Nejednalo se však o lyžaře, ale účastníky nejdrsnějšího běžeckého závodu v Jizerských horách Bedřichovského Bastarda.

Proběhněte se kolem přehrady

Liberec – Běžím, co můžu, pomůžu! je název charitativní sportovní akce, která se koná v sobotu na Harcovské přehradě v Liberci.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT