Liberec měl zastoupení ve Václavu Finěkovi, který si z turnaje odvezl stříbrnou medaili v kategorii do deseti let. „Nejnapínavější byla partie s Ázerbájdžáncem Azadalijevem, kterou jsem mohl vyhrát i prohrát. Jsem moc rád, že se mi povedlo zvítězit v posledním kole a získat stříbrnou medaili. V Bratislavě se mi líbilo,“ podělil se o své dojmy šachista Finěk.

Letošní evropský šampionát mládeže byl speciální také díky velikosti reprezentační výpravy. Ve dvanácti kategoriích odstupňovaných podle věku od 8 do 18 let hrálo celkem 101 českých chlapců a dívek.

S blížícím se koncem prázdnin proběhlo v Koutech nad Desnou 17. mistrovství Evropské unie mládeže, kterého se zúčastnil také Václav Finěk. V kategorii U12 zvítězil liberecký šachista, který tak zaznamenal velký úspěch v krátkém časovém úseku.

„Mistrovství EU mládeže 2019 uspořádal z pověření Evropské šachové unie Šachový klub Světlá nad Sázavou ve spolupráci s Šachovým svazem ČR. Chlapci a děvčata hráli v každé věkové kategorii společný turnaj a následně byli vyhodnoceni zvlášť chlapci a zvlášť dívky,“ řekl pro web chess.cz Zdeněk Fiala z Šachového klubu Světlá nad Sázavou.

„Turnaje se zúčastnilo 96 hráčů a hráček z 10 šachových federací. Všechny partie byly přenášeny on-line,“ dodal Fiala. „Závěrem bych chtěl všem poděkovat,“ pronesl spokojeně Fiala.

Více info na webu www.chess.cz.