Sudová ve čtvrtek o desetinu bodu nepostoupila přímo do finále, dnes proto musela absolvovat druhou kvalifikační jízdu. V Extreme Parku v Roza Chutor tentokrát dostala 20,43 bodu a oproti první kvalifikaci se zlepšila o pět setin.

"Spokojená moc nejsem, v tréninku jezdím o padesát procent líp. Nejsem v závodě schopná to sjet stejně, tak doufám, že to teprve přijde," řekla Sudová. Kde je problém, to si jistá není. "Asi se bojím, že bych někde vypadla, tak jedu jakoby na jistotu. A to nesmím," přemítala. V druhé kvalifikaci se i tak v konkurenci dvaceti boulařek jistě vešla mezi desítku postupujících.

Rozhodčí podle Sudové snížili hodnocení skoku mimo osu těla, takzvaného D-spinu, proto se rozhodla ho v prvních dvou finálových jízdách nezařadit. "Až v superfinále, pokud tam postoupím," prozradila překvapivý plán šestá lyžařka z olympiády v Turíně 2006.

Třebaže je Vaculíkové 21 let, startovala na své druhé olympiádě a prožila si stejné zklamání jako ve Vancouveru, kde rovněž upadla v kvalifikaci. "Nevím, co se tam stalo, musím se nejdřív podívat na video. Už jsem to neudržela. Nějak jsem si přišlápla patku lyže a neustála jsem to," řekla.

Měla přitom ambice na postup. "Protože forma na to byla, chtěla jsem do finále," uvedla. Na Vancouver před jízdou nemyslela. "Ale asi to bude nějaké olympijské prokletí," pokrčila Vaculíková rameny. A podobně jako ve Vancouveru sklidila velký potlesk obecenstva. "Asi chtějí vidět pády," vysvětlila si to po svém.
Finále je na pořadu od 19:00. Z dvaceti finalistek nejdříve postoupí dvanáct a po další jízdě vykrystalizuje šestice pro superfinále.