Právě v sobotu 17. března v 18 hodin vypukne v liberecké Tipsport areně Noc válečníků (Night of Warriors). Bude to první bojová akce tohoto typu, kterou bude multifunkční hala hostit. Podle organizátorů se mají diváci na co těšit.

„Po čtyřech úspěšných galavečerech, pořádaných ve spolupráci Iron Fighters Rádlo a BFC Liberec, nastal čas předvést se široké veřejnosti a fanouškům Tipsport areny. Na galavečeru se představí bojovníci těchto domácích klubů proti bojovníkům z různých koutů světa,“ říká šéf Iron Fighters a reprezentační trenér kickboxerů Alois Škeřík.

Hřebem nabitého večera budou hned tři zápasy o ProAM tituly mistra světa federace WKA (World karate and kickboxing association). Všechny tři duely se budou boxovat na pět kol po dvou minutách podle pravidel K1. To znamená, že borci mohou použít pěstní techniky nad pás soupeře, mohou kopat nad pás, ale také do stehen a výjimku nemají ani kopy do kolen.

V prvním z nich se představí člen Iron Fighters Rádlo Petr Kareš v disciplíně K1 do 95 kilogramů. Mistr světa a Evropy z roku 2011 Kareš bude stát proti německému bojovníkovi Danielu Dörrerovi.

Druhý titulový zápas obstará zkušený Jan Fendrich, taktéž z Iron Fighters Rádlo. Čtyřnásobný mistr světa Fendrich vyzve Maxe Baumerta z německého týmu Golden Glory v K1 ve váze do 72,6 kilogramů.

Posledním profi zápasem bude souboj nejtěžších vah nad 95 kilogramů Martina Berky z BFC Liberec (mistr světa z roku 2008) proti tureckému bojovníkovi Oguzu Övgürovi, taktéž člen Golden Glory.

V rámci galavečera uvidí diváci také dva vložené zápasy v ultimátní disciplíně MMA, známé ze zápasů v kleci. „Představí se profesionální zápasník Tomáš Penz z Liberce a legenda jabloneckého juda Ivan Ivanka,“ uvedl Škeřík. U obou borců jsou zatím soupeři v jednání.

„Chceme pořádat galavečery dvakrát do roka a každý galavečer by měl přinést zápas o profesionální titul,“ dodal jeden z organizátorů Škeřík.

Vstupenky na akci jsou k dostání v síti Ticketpro. Běžné vstupné bez určení místa je 250 korun. Majitelé skyboxů, VIP stolů a VIP sedadel pak zaplatí za akci 200 korun. Stejná cena platí také pro držitele permanentek Bílých Tygrů Liberec. Moderátorem večera je zkušený spíkr Michal Frabša.