Ligový kádr Kondorů Liberec opustili trenér Dušan Bohunický a hráč Josef Příhonský. Oba se stěhují do extraligových Pardubic.

Pozici trenéra u Kondorů zaujme Jan Pastýřík, který tak končí jako aktivní hráč a dále se bude věnovat jen trénování. V klubu skončili Jakub Lakomý a Marek Teimer. Ale nadále budou působit Matúš Kuchálik, Jakub Hojdar, Štěpán Martínek, David Šírek, Lukáš Bárta, Benny Kobosil. Kádr bude doplněn o talentované mládí Michala Honzáka, Karla Raabeho, Tomáše Bíma a Jakuba Pavelka. Dále do klubu přichází Jakub Kaša z Prostějova B a Kryštof Jelínek z Ústí nad Labem.

Hráče čeká v nadcházejících dnech perný program s několika přátelskými utkáními, která z větší části odehrají Kondoři na palubovkách soupeře. Vše je směřováno k prvnímu utkání v lize, které sehrají v pátek 21. září na domácí palubovce v hale Kort od 19.30 hodin s Litoměřicemi.

Bývalý výtečný střelec Dušan Bohunický má za sebou ve svých šestatřiceti letech zajímavou trenérskou kariéru. V pražské Spartě, kde úspěšně odehrál čtyři roky, si krátce vyzkoušel i roli hlavního kouče, následovala asistentská pozice v Liberci, kde se posléze, po odchodu Jana Slowiaka do Pardubic, posunul na místo hlavního trenéra. Působil také u české reprezentační dvacítky.

Jaká bude jeho role u pardubického týmu? Bohunický vystřídá na pozici asistenta trenéra Lubomíra Peterku. Nový asistent hlavního kouče Slowiaka se na východ Čech nesmírně těší. „Být součástí basketbalového prostředí s tak dlouholetou tradicí, jakou mají Pardubice, je pro mě velkou výzvou. Hráčský potenciál, s kterým je možnost pracovat v tomto klubu, se hledá jen velmi těžko, a proto, když jsem dostal nabídku od Pardubic, bylo moje rozhodnutí jednoduché," říká Bohunický.

Odchovance Žiaru nad Hronom přitahuje nejen návrat do Mattoni NBL, ale i příležitost podílet se na basketbalovém růstu mladých nadějí. „Udržet se v kontaktu s vrcholovým basketbalem a zároveň mít možnost pracovat s basketbalovým talentem, který v sobě ukrývá projekt Golden Talents, sehrálo v mém rozhodování hlavní roli. Pevně věřím, že naše spolupráce s trenérem Slowiakem přinese klubu úspěšné období, v němž zabudujeme do A-týmu co největší počet talentovaných hráčů," doplnil nový asistent.