Bohemka se pak odjela v pátek na městské erzetě v Mladé Boleslavi, v sobotu se pak rychlostní zkouška Vinec jela třikrát a superspeciálka v Sosnové s dvojnásobným počtem kol.

Na start se pak postavilo pouhých 49 posádek, což je nejméně v celé historii soutěže. Bezprostředně po přejetí startovní rampy odstoupily tři posádky, včetně Štěpána Vojtěcha poprvé jedoucího s vozem Škoda Fabia S2000. Ten prohlásil, že závodní technika je natolik drahá, že nemá smysl jet pouhých šedesát ostrých kilometrů.

Boj o titul absolutního mistra pořádně zdramatizoval Roman Kresta, který na druhé rychlostní zkoušce havaroval a urazil kolo. Naštěstí za erzetou následoval servis a po opravě mohl pokračovat, i když ze třicátého místa. Po stíhací jízdě nakonec dojel v MM ČR devátý, což mu o pár bodů zajistilo titul před, v klasifikaci domácího šampionátu třetím, Václavem Pechem.

V absolutním pořadí mezinárodní soutěže dominovaly podle očekávání vozy Škoda Fabia S2000 v pořadí: Hänninen – Markkula, Kopecký – Starý a Mikkelsen – Floene. Na čtrnácté pozici dojel hudebník Daniel Landa, který letos startuje především v Mistrovství Slovenska, a před závěrečnou soutěží – Rally Košice může ještě pomýšlet na celkové umístění do třetího místa.

Dařilo se regionálním posádkám. Po letech smůly v podobě asi deseti nedokončených Bohemek se dočkal vítězství ve třídě A5 sobotecký Luboš Picek s Radkem Koťátkem, kteří vedli svoji kategorii od startu až do cíle, navíc skončili čtyřiatřicátí v absolutním pořadí. Na voze Škoda Fabia tak dosáhli jednoho z nejlepších výsledků kariéry.

Třetí pozici ve třídě N3 vyjel s Peugeotem 206 invalidní Francouz Dominik Laurent žijící v Újezdu pod Troskami. Rally Bohemia letos dokončilo čtyřicet posádek a v zákulisí se šuškalo, že příští rok se soutěž vrátí do původního termínu v červenci.

(pv)