Dařilo se ale i reprezentantům z České republiky. Především Jan Matura (na snímku) prokázal, že jeho výsledky v poslední době rostou.

Po dvou umístěních těsně za elitní desítkou v závodech Turné čtyř můstků zaznamenal o víkendu další průlom. Po sobotním třináctém místě v neděli nejprve vyhrál kvalifikaci a v závodě si pak vyskočil šesté místo. Získal tedy suverénně nejlepší umístění v této sezoně.

„Není to můj oblíbený můstek, takže s umístěním jsem rozhodně spokojený," řekl Matura. Jeho skoky prý nebyly špatné, ale rezervy našel. „Už v sobotu jsem říkal, že mi tento hrbolatý nájezd dělá problémy, a tak tomu bylo i dneska (v neděli, pozn. red). Jsou tam dva výmoly, rozhazovalo mě to, stejně jako ostatní," řekl Matura.

Konečně se ale na leteckém podniku prosadili také ostatní Češi. Bodoval jak Jakub Janda, tak Antonín Hájek s Lukášem Hlavou. Jen Čestmír Kožíšek se do druhého kola neprobojoval a na úvodní letošní body čeká.

Na nedělní prvenství dosáhl mladý Slovinec Peter Prevc. Bylo to pro něho první vítězství v kariéře. Na druhém místě skončil rakouský fenomén Gregor Schlierenzauer, na třetím již zmíněný Kasai.

Ihned po skončení rakouského podniku vyrazili skokani do Polska. Zde absolvují celkem tři závody. První už ve čtvrtek ve středisku Wisla, další dva (včetně jednoho týmového zápolení) o víkendu v Zakopanem. Před olympijskými hrami pak na skokany čekají ještě další dvě zastávky v japonském Sapporu a německém Willingenu.