V tabulce jste výše než tradiční a bohatší rival…
Ano, ale nejedeme do Liberce jako favorit, který má zatím v tabulce nějaký bod na víc. Na druhou stranu se toho pomalejšího rozjezdu soupeře budeme snažit využít.

Vám rozjezd po dvou odložených zápasech v sobotu vyšel, ve třech setech jste doma porazili ambiciózní Aero…
Zápasy s Kladnem a Brnem máme po dohodě klubů kvůli účasti hráčů na mistrovství světa do 20 let odložené, a tak za sebou máme v půlce října v podstatě jen premiéru. Po vzájemných zápasech v letní přípravě jsme se nepovažovali za favorita, abych řekl pravdu, tak jsme snili o bodu. Ve výhru 3:0 jsme nedoufali.

Nakonec jste ji urvali…
Byl vidět výkonnostní vzestup našich mladých hráčů. My jsme byli preciznější a přesnější v koncovkách prvních dvou setů. Hodně nám pomohl střídající Lank. Připsal 13 bodů, ukázal bloky a útoky na dobře srovnanou obranu.

Zápas se lámal v koncovce druhé sady, kterou jste vyhráli 30:28?
Asi ano, protože ve třetím setu jsme byli už sebevědomější, dobře jsme podávali a soupeř už nenašel činnost, kterou by zápas otočil.

Jak se předvedl vaši zahraniční hráči, posily z Nizozemska a Srbska?
Rik van Solkema i Miloš Vemič byli v základní sestavě, Rik navíc nejvíce bojující. Není to sice ten razantní bombarďák, ale je šikovný z beache. Není typický univerzál, ale je platný. Vemic na 100 procent splnil, co jsme od něj očekávali. Byl dobrý na příjmu, zklidnil hru, nechyboval, pomohl si technicky. Oběma se první zápas v ústeckém dresu podařil.

Jdete do derby a nové sezony tedy dobře naladěni?
Vstup do extraligy je povzbuzující, náš nový a mladý tým ukázal potenciál. Snad ho potvrdí i v Liberci, který je po dvou porážkách plný touhy a odhodlání zaváhání napravit.