Tomáš jako druhý nasazený měl 1. kolo volné. Ve druhém si poradil s Ukrajincem Kryvorotem, kterého hodil na Yuko v jedenácté vteřině prodloužení. Perfektně a precizně nasazenou pákou vyřadil Bayramliho z Azerbajdžánu v zápase o vítěze skupiny. V semifinále se Tomášovi nepodařilo přejít přes gruzínského Niazashviliho, kterému podlehl na Ipon.

V utkání o 3. místo proti Rumunu Luncanovi chybělo trochu toho sportovního štěstí. Luncanov dvakrát skóroval v první polovině utkání na Wazari a Yuko. Zároveň byl však třikrát napomínán za pasivitu. „Do konce utkání chybělo 20 vteřin a čtvrtý trest pro Rumuna, který by rozhodl výsledek utkání ve prospěch Binhaka nepřicházel. Rozhodčí z nepochopitelných důvodů nechal utkání dojít do konce beze změn. Musíme se s tím smířit, spoléhat se na výroky a kvalitu rozhodčích by Tomáš rozhodně neměl," konstatuje trenér Jan Malinek.

V každém případě je 5. místo velkým úspěchem a zároveň motivací k lepšímu umístění na nadcházejícím turnaji EYOF (Olympiáda mládeže), který se koná koncem měsíce v gruzínské Tbilisi a na MS v Sarajevu.

„Za nás a Tomáše děkujeme všem sponzorům a vedení klubu, jmenovitě předsedovi Lukáši Urbanovi, za umožnění kvalitní přípravy a za špičkové zázemí, které se nachází v liberecké Home Credit aréně," dodává Malinek.