Nad síly Davidové byly pouze Italka Dorothe Wiererová a Norka Marte Olsbuová Röiselandová. Markéta Davidová sice zaznamenala bezchybnou střelbu, ale na vítězku ztratila 11,9 sekundy.

Davidová zanechala dobrý dojem už v sobotní smíšené štafetě a ve sprintu bojovala od samotného začátku o stupně vítězů.

Po druhé střelecké položce měla druhý mezičas s mankem 3,7 sekundy na obhájkyni titulu ve Světovém poháru Wiererovou, která jednou chybovala.

V posledním kole však svůj deficit nedokázala dohnat a navíc podlehla útoku nejrychlejších běžkyně Röiselandové.

„Byla jsem ráda, že jsem to dojela. Myslím, že jsem se trochu uhnala za Evčou (Kristejn Puskarčíkovou) první dvě kola. Dneska se mi nejelo vůbec dobře,“ řekla České televizi Davidová, která zapsala čtvrtý běžecký čas.

Davidová byla zároveň ráda, že zvládla střelbu vestoje, kterou absolvovala po boku Puskarčíkové. Obě závodnice startovaly těsně po sobě.

„Na tu stojku jsem se bála. Ještě jsem byla vedle Evči, která to tam hrozně šije. Říkala jsem si, že se nesmím nechat strhnout,“ prozradila své dojmy ze závodu.

Davidová se umístila na stupních vítězů ve Světovém poháru popáté v kariéře, přičemž čtyřikrát to bylo v minulé sezoně.

Nejlepší výsledek zaknihovala v lednu ve sprintu v italské Anterselvě, kde vyhrála. „Je to druhý závod, ještě bych z toho nedělala závěry. Já bych byla strašně ráda, kdyby mě ta střelba podržela pokaždé,“ vyznala se.

Díky dobrým běžeckým výkonům bodovaly ještě devatenáctá Eva Kristejn Puskarčíková a třicátá Lucie Charvátová.
Puskarčíková se dvakrát netrefila, ale pomohlo jí, že druhé kolo jela s Davidovou.

„Musím říct, že jsem byla mile překvapená, že jsem s ní dokázala jet. Makula mi hrozně pomohla. Mrzí mě ta dvojka (dvě chyby při střelbě). Je škoda, že když mi vyšel ten běh, že jsem nedala o něco málo míň,“ řekla Puskarčíková.

Charvátová minula terč dokonce třikrát, ale desátý běžecký čas jí stačil na konec třetí desítky.

Nejzkušenější členka týmu Veronika Vítková doplatila na letní dýchací problémy, kvůli kterým mohla pořádně začít trénovat až měsíc a půl před sezonou. S jednou chybou skončila až pětačtyřicátá.

„Ten závod byl hodně těžký. Bohužel na víc asi v tuhle chvíli není, bylo to trápení. Snažila jsem se pohlídat na začátku tempo, ale stejně ty síly na konci nebyly,“svěřila se Vítková.

Další čeká reprezentantka Jessica Jislová nebodovala, se dvěma chybami skončila v sedmé desítce. Biatlonista Michal Krčmář, držitel stříbrné olympijské medaile, se uvedl šestnáctým místem ve sprintu. Na body dosáhli také další Češi: Adam Václavík, Michal Šlesingr a Jakub Štvrtecký.

První individuální závod v Östersundu si podmanil král minulé sezony Johannes Thingnes Bö z Norska. Během závodu panovaly náročné povětrnostní podmínky, ale Krčmář na trestné kolo nemusel.

Hodně času mu ale zabrala střelba, vestoje rány odkládal a strávil na střelnici 52 sekund. „Já jsem měl problém už na nástřelu, pral jsem se s tím. Podvědomí zvolilo tuhle cestu, že si tam ty nuly pohlídám. Určitě jsem tam ztratil vteřinky, nebyla to optimální střelba v rytmu. Oproti sobotě to bylo nepříjemnější v tom, že přicházely poryvy,“ líčil Krčmář v České televizi.

Na vítězného Böa ztratil přes minutu. Václavík skončil na 26. pozici, Šlesingr obsadil 36. příčku a Štvrtecký 39.