Gabriela Soukalová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová, Jessica Jislová nebo v mužích Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Michal Šlesingr patřili či patří k tomu nejlepšímu, co česká biatlonová reprezentace prozatím vychovala.

Nejenom tito závodníci získali mnoho úspěchů ať už v individuálních závodech nebo jako jeden tým. Hlavně pak Gabriela Soukalová byla ve své době nejlepší biatlonistkou na světě. Ve Světovém poháru dokázala individuálně vyhrát sedmnáct závodů a v sezoně 2015/16 se stala jeho celkovou vítězkou.

Připomeňte si zajímavé okamžiky mistrovství světa v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě
Dva měsíce do startu biatlonového MS v Česku: Připomeňte si minulý šampionát

A teď je na Slevomatu za 2189 korun k mání hodně netradiční zážitek. 

Kdokoli si může vyzkoušet, jaké to je, uklidnit tepovou frekvenci na střelnici a takzvaně 'vyčistit' všechny terče. Kurz (ve skupině) nabízí Petr Hradecký, někdejší juniorský světový šampion. Za 2,5 hodiny v Jilemnici nebo na Horních Mísečkách si odvážlivci užijí strasti i radosti biatlonu.

Lákadlo obsahuje i střelbu z reálné biatlonové pušky, evidentně slyší. Aby ne, takovou si nekoupíte. A závodníci si svou malorážku střeží, vyjde až na sto tisíc korun! K dispozici jsou dva typy: Anschütz a Steyr LGB, vhodná pro mládež.

Veřejnost tento zážitek zaujal, dosud (k 21. prosinci) si balíček zakoupilo 128 lidí! 

"Zvládla to i osmdesátiletá paní," informoval Hradecký s tím, že "kurz je autentický, zkusíte si biatlon tak, jak ho vidíte v televizi." 

Nejlepší z účastníků pak budou za hvězdy. Minimálně ve svém okolí, když o tom budou vyprávět. Třeba během světového šampionátu, které se už v únoru koná na Vysočině.