Oto Dolivka K1 71 kg předvedl zápas večera. Ota byl super připraven, ale zkušenosti z velkých galavečerů mu zatím chybí. Malinko křečoval a aby toho nebylo málo, nakopl si nohu hned na startu.

I přesto ale držel tempo a v omezení držel taktiku. „I když těsná prohra na body 2:1 nás bolela, tak jsem s Otovým výkonem spokojen a udělat takový zápas proti borci z profi týmu, kde jsou top star světa, je prostě top,“ neskrýval nadšení hlavní trenér v BFC Liberec Martin Berka.

Vojta Bečvář box 69 kg, i když atmosféra velkého galavečera ho také trochu svázala, tak absolutně s přehledem vítězí 3:0 na body.

VÍT VLADÁR BOX 91 KG

Vítek svůj zápas rozjel s přehledem a v pohodě. Také se trošku projevilo tréma, ale začátek zvládl výborně.

Postupem zápasu se ale projevovala jeho nevyzrálost a mládí, kdy soupeř na tom byl silově o dost lépe. Vítek je mladý talent a v 19 letech jen těžko může silově soupeřit s chlapem, kterému je 27 let.

„Zápas byl ukončen pro roztržené obočí, ale my jsme na jeho výkon hrdí a děkujeme za něj. Myslím, že o Vítkovi ještě hodně uslyšíme,“ předpovídá Berka.

MATĚJ NUSKA K1 67 KG

Na Matějovi bylo vidět, že má již zkušenosti z velkých galavečerů, protože nastoupil absolutně v pohodě. Vynikajícího soupeře kontroloval . A i když zápas po dvou kolech přerušil déšť a do třetího jsme nastupovali po pauze, tak pokračoval a s přehledem vyhrává 3:0 na body.

„Matěj se vrací po dlouhé pauze do zápasu, kdy měl zranění a operaci. Musím říct, že každý zápas je lepší a lepší a vrací se do formy, ve které byl již dřív. Děkujeme i soupeři, který si zaslouží respekt za svůj výkon Dag je opravdu velký tvrďák,“ chválil svého svěřence i protivníka Berka.

Byl to zápas dvou zkušených borců plný krásných výměn a technik.

Atleti AC Slovan Liberec.
Liberečtí sprinteři byli nejrychlejší v republice

„Závěrem bych chtěl poděkovat celému týmu yangames za skvěle uspořádanou akci plnou zvučných jmen z Glory a ONE champions. Škoda, že člověk neporučí dešti, který nás trochu spláchl,“ dodal Berka.

BFC o nadcházejícím víkendu čeká další velmi důležitý, i když amatérský turnaj, Mistrovství České republiky v kickboxu v Teplicích.

Berka Fight Centrum, zkráceně BFC Liberec, vzniklo v roce 2006 a v současné době je největším fightem centrem v kraji.

Martin Berka