Zítra nastoupí Liberec k dalšímu ligovému utkání na hřišti finalisty Poháru FAČR Bohemians.

Andy Liberec - Balticflora Teplice 1:6 (1:2)

Do sestavy se po dlouhé odmlce vrátil Runt, ale Liberec přesto inkasoval jako první. Ve 2. minutě se Tolstovovi povedla střela z první. Průběh zápasu byl sice vyrovnaný, jenže ani dvě tutovky Kulhánka gólem neskončily. příležitost měl bomber Jíra po trestném kopu z osmi metrů, ale zeď nepropálil. Na šanci Kulhánka odpověděl podobnou hostující Salák.

Hosté předváděli rychlou hru a byla na nich znát větší sehranost. Byli stále nebezpeční, ale proti byl výborný brankář Vogt, jenž zmařil tři loženky, navíc mu v 15. minutě pomohla při ráně Saláka tyč. Domácí dopláceli na chyby v rozehrávce, a jedna z nich byla potrestána brejkem tří proti jednomu a koncovce Saláka. Minutu na to se konečně Libereckým podařilo vstřelit branku.

Po střele Runta se míč dostal se štěstím k Žočkovi, který nezaváhal. Vyrovnat těsně před půlí mohl Makula, který po pěkné individuální akci skončil na gólmanovi.

Po změně stran přidali za tři minuty hosté třetí gól (opět po chybě v rozehrávce) a vzápětí Pachomov nastřelil tyč. Andy se dál snažil o gól, jenže své šance nedokázal zakončovat, když mu v nich chyběla větší pohotovost. To předvedl ve 27. Kozák, který se po odraženém míči ocitl sám před brankářem. První pokus mu gólman vyrazil a druhý poslal domácí hráč vysoko nad.

V dalším průběhu měl Liberec i kus smůly, protože tři jeho střely skutečně jen těsně minuly tyče. na druhé straně třikrát zachraňoval Vogt, který však byl ve 32. min. krátký na koncovku Sokovnina. Od této chvíle začal Liberec hrát power-play, jenže Tepličtí dvakrát skórovali do jeho prázdné brány. Andy měl tak jen tutovku Kulhánkem, který ji však tradičně, jako ostatní, neproměnil.

Branky: Žoček Tolstov2, Salák, Sokovnin, Pachomov, Djatlov. Andy Liberec: Vogt Kutílek, Jíra, Makula, Kozák, Betyar, Runt, Žoček, Kulhánek.

V pátek 20. ledna sehraje Andy pohárový derby zápas s druholigovou Slavií TU Liberec.