Hlavní novinkou pro letošní ročník je mírné zvýšení kapacity. Místo dřívější tisícovky, pustí pořadatelé dohromady na trať obou dospělých závodů na 5 a 10 km 1 250 běžců. „Věřím, že bychom vyprodali i vyšší počet startovných, ale náš cíl není dělat velké hromadné běhy, chceme RunTour uchovat jedinečnou rodinnou atmosféru," vysvětluje Jan Dvořák z organizačního týmu s tím, že program odstartují dva dětské běhy na 500 a 1 000 metrů, a to v 15.30 hodin.

close Runrour zoom_in Na RunTour potkáte i redaktorku Deníku Čtvrtého ročníku běžeckého závodu RunTour pro amatéry i profesionály se zúčastní také redaktorka Libereckého deníku Lenka Brabencová. „Dva týdny před závodem jsem začala intenzivněji běhat, dokonce jsem si vyzkoušela závodní trasu. Jen pět kilometrů, ale terén je náročný a běží se do kopce. Mým cílem je nedoběhnout poslední," směje se redaktorka, která RunTour poběží poprvé. Závod se poběží v sobotu kolem Lesního koupaliště, start a cíl je na Sukově náměstí.


Zvýšení kapacity zajistí závodu rekordní účast, dva dny před závodem se počet přihlášených blíží k 1100. „Online registrace uzavíráme v pátek v poledne a lidé se navíc budou moci hlásit i na místě, takže čekáme vyprodáno," má jasno Dvořák. Závod na 5 km startuje v 16 hodin, na dvojnásobnou trať běžci vyrazí o hodinu později.

Zásadní otázkou pro pořadatele je, jak se připravují na tropické horko, které má panovat. „Na trati bude dostatek občerstvovacích stanic, hodně pitné vody a budou připraveni i hasiči, aby běžce osvěžovali. Navíc má liberecká trať jednu velkou výhodu, téměř celá vede lesem, tedy pěkně v chládku. To běžcům hodně pomůže k tomu, aby doběhli s úsměvem," myslí si Dvořák.

A aby běžcům úsměv vydržel, v cíli na ně čeká celá řada atraktivních doplňků. Tak například na pódiu vystoupí populární zpěvák Sebastian a kromě něj se od 18 hodin bude na autogramiádě podepisovat mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, bývalý fotbalista Luděk Zelenka nebo moderátoři TV Nova Hana Mašlíková s Petrem Říbalem.

„Už se moc těšíme. Liberec je náš oblíbený závod, navíc v krásném přírodním prostředí náměstí Sukovo. Zveme všechny, kteří se chtějí trošku proběhnout a užít si super odpoledne, ať v sobotu odpoledne dorazí. Program začíná v 15 hodin," zve všechny sportovní nadšence Dvořák.

Novinkou v letošním ročníku je Rajec časovka. Občerstvěte se a vyhrajte Apple iPod shuffle. Vyhrává ten, kdo na první občerstvovací stanici doběhne jako první. Vítězové budou čtyři, první muž a žena na 5 km a první muž a žena na 10 km.