„Závod vás zavede do méně známé, ale o to malebnější části Jizerských hor při hranicích s Polskem. Poběžíte smrkovými i listnatými lesy, vyběhnete na nejvyšší český vrchol Jizerských hor Smrk (1124 m), přes Ztracený potok a Hřbitovní stráň doběhnete nad Lázně Libverdu a užijete si parádní výhledy,“ popisuje trasu Tomáš Uglaj ze společnosti Norská móda, která stála u zrodu tradiční série závodů, jež provází sedmi českými pohořími.

Běžci si mohou zvolit ze dvou tras – první má přes 10 kilometrů a druhá více než 20 kilometrů. V obou případech se ale běží maximum cesty po pěšinách a minimum po asfaltu. Kromě obtížnosti jsou závody rozděleny do kategorií podle pohlaví a věku. Letos je tu jedna novinka! Kari Traa RUN 5+km, což je nová trať pouze pro ženy, které si chtějí zkusit běh horským prostředím. Trať činí 6,9 km a ženy budou čelit převýšení 280 m.

Všichni běžci budou po skončení závodu odměněni nejen dobrým pocitem ze zdolané trasy, ale také pamětní medailí. Tři nejlepší závodníci se mohou navíc těšit na hodnotné ceny od značek norské módy. Přihlásit se lze prostřednictvím webových stránek www.7pohori.cz .

Sportem ku zdraví!