Pět kickboxerů z libereckého Bicom fighgt centra startovalo ve sportovní hale Slavie v Praze na mezinárodní soutěži v kickboxu Czech Open, který byl zároveň nominačním. Bojovalo se v oriental kickboxu, což je styl K1 kickbox a používají se navíc klinče a kolena.

Marian Tůma (–91 kg) oriental skončil druhý, když přešel přes slovenského borce, ale v dalším kole narazil na bývalého reprezentanta Uhřičaře. „Marian ho zasypal údery, ale Uhřičař s přehledem zakontroval, a tak byl Marian v 1. kole dvakrát počítán. Prohrál tak RSC,“ uvedl Martin Berka.

Aneta Kučerová (+65 kg) v oriental kickbox byla nalosována rovnou do finále, kde prohrála s dlouholetou sokyní Jindrovou, která má titul mistra světa. A to na body. „Přitom měla nabodováno víc než Jindrová,“ dodal Berka. Přesto má jako druhá nominaci na MS.

Patrik Dittrich (+91 kg) narazil ve fullcontaktu na převysokého soupeře (snad 210 cm). „Odboxoval dobrý zápas, ale proti daleko vyššímu soupeři nestačil, protože ten si ho držel rukama na distanc,“ potvrdil Berka.

Zdeněk Černý (+91 kg) fullcontakt, byl nasazen do semifinále. „S reprezentantem Šibravou podal kvalitní výkon, podle nás jednoznačně vyhrál, ale rozhodčí byli jiného názoru. Podali jsme sice stížnost proti verdiktu, ale vyhrálo jméno,“ sdělil Márty.

Martin Berka (+91 kg) oriental vyhrál v 1. kole nad bývalým reprezentantem Tomanem 3:0 na body a ve finále Vaška z Pardubic jednoznačně opět 3:0 na body. „Prodal jsem zkušenosti,“ smál se Berka.

Kučerová s Berkou tak mají nominaci do Olomouce na oriental kickbox, Berka navíc ještě v low–kicku. V Olomouci je šampionát ve dnech 19. – 23. srpna.