Sedmý nasazený hráč zdolal favorizovanou turnajovou dvojku. Darcis v úvodu zápasu prohrával 0:2, ale otočil stav na 4:2. Poté si bývalý přemožitel Nadala a finalista Davis cupu 2014 opět prohrál vlastní podání, set dospěl do tie breaku, ve kterém vedl 4:2. Poté uhrál přesnější a méně chybující De Greef pět míčů po sobě a do druhé sady měl raketový nástup. Vedl už 5:0. Darcis bojoval, snížil na 3:5, ale De Greef druhý mečbol proměnil. Vítěz převzal z rukou prezidenta ČTS Iva Kaderky a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty vítěznou trofej od firmy Lasvit a prémii ve výši 6 150 eur. Za vítězství v challengeru Svijany Open si připsal 90 ATP bodů do světového pořadí, poražený Darcis 55 bodů. „Mám velkou radost, že se mi mé letošní třetí finále na challengeru konečně podařilo proměnit v titul. Finále s Darcisem bylo pikantní. Zná mě od mých 12 let, byl v mých mladších letech tenisovým mentorem, o to je dnešní vítězství nad ním cennější. Doufám, že se od tohoto úspěchu odrazím v cestě k první světové stovce," řekl vítězný De Greef.

Ve finále čtyřhry porazil francouzsko brazilský pár Jonathan Eysseric, Andre Ghem druhou nasazenou uruguaysko chorvatskou dvojici Ariel Beher, Dino Marčan přesvědčivě 6:0, 6:4 za 53 minut. Vítězové získali společně 90 ATP bodů.

Semifinále: Darcis Šafránek 7:6 (7:4), 6:0, De Greef De Loore 6:4, 6:4.

Z FINÁLE. Na velkém snímku je De Greef, na menším Darcis.