Závod začíná běháním pro děti od 16.05 hodin. Postupně navážou další kategorie a od 16.35 budou závodit zájemci od 16 let, kteří poběží až nahoru. Nově je zařazen běh pro ty, kteří si moc nevěří – ti poběží od 18 hodin jen do 10. patra. Finále závodu bude mít start od 19.30 hodin a poběží ho 25 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen.

„Akci budou doprovázet různé atrakce, pro děti nafukovací hrad, vystoupí lokální taneční skupiny a také capoeira,“ potvrzuje organizátor akce Chris Delattre. Ta se jmenuje Forum Liberec Run–Up. „Vracíme život do středu města a jsme rádi, že po Farmářských dnech můžeme podporovat i tuto sportovní akci Run–Up,“ tvrdí ředitel OC Forum Liberec Václav Řičář.

„Je to otevřená akce pro každého, kde je jiná atmosféra, protože se koná v centru města. Měla jsem jednou možnost si schody při prvním závodě vyzkoušet. Rozhodně to není legrace. Jestli znovu poběžím? Pokud mi bude zdraví sloužit. Ale je škoda, že neběhají úředníci z kraje, kteří znají budovu jen z výtahů,“ říká Zuzana Kocumová z magistrátu města.

Generálním partnerem je obchodní centrum Forum Liberec a poběží se pod patronací dětského fondu UNICEF. „Také proto budou mít závodníci do 16 let závod zdarma. Z každého startovného pak dáme 10 % na fond UNICEF,“ podotýká Delattre. Vítěz loňského libereckého závodu Tomáš Čelko vyběhl schody za 2:34 min. Letos se ale bude nejlepší čas kvůli jinému profilu tratě lišit. Takže půjde jistě o nový rekord.

Forum Liberec Run–Up jen jedním ze šesti závodů na území republiky. Další jsou v Ostravě, Zlíně, Plzni, Praze a Olomouci. Loni běželo v Liberci 135 dospělých a 80 dětí. Pořadatelé z agentury ChrisFromParis očekávají při letošním závodě účast přes dvě stě běžců, a to v sedmi kategoriích, včetně čtyřčlenných družstvech. „Startuje se po dvou závodnících ve 30 sekundových intervalech. Maximální počet účastníků může být do pěti stovek,“ podotýká Chris Delattre.