TTC Litoměřice A - SKST Liberec B 5:10

Body: Borůvka J., Borůvka L. a Gireth 3; Masák 0; 1x čtyřhra.

Souboj s oslabenými Litoměřicemi, kterým před sezonou odešel mládežnický reprezentant Pinka do El Niňa Praha, měl být snadným soustem pro rozjeté liberecké béčko. V utkání byla vidět výrazně lepší herní kvalita hostů. Litoměřice bodovaly jen přes špatně hrajícího Masáka, který nestačil ani na jednoho ze soupeřů.

Slavoj Ústí nad Labem - SKST Liberec B 10:2

Body: Borůvka J. a Borůvka L. 1; Masák a Gireth 0.

Souboj dvou největších favoritů na postup z 2. ligy sliboval zajímavou podívanou. Oba celky nastoupily v nejsilnější sestavě. Domácí s Kabelkou, Červeným, Merkurem a Veselým. Tedy sestavou, která nečekaně v poháru postoupila i přes liberecký A tým. Velké ambice, které v poslední době s příchodem silného sponzora v Ústí přinesly velký stolně tenisový boom, byly vidět i v průběhu utkání. Domácí mají natrénováno a hostům nedali příliš šancí. Kabelka hraje ve vynikající formě a i další hráči dělali hostům velké problémy.

Na body se zmohli jen bratři Borůvkové. Nečekaně hladké vítězství domácích hráčů tak dalo libereckým jasný impuls, že do bojů v play-off bude potřeba zintenzivnit přípravu. ,,V Litoměřicích jsme podali standardní výkon a výhru jsme si zasloužili. Ústí má velmi silný tým a v kombinaci s domácími podmínkami, které na ping-pong nejsou ideální, jsou téměř neporazitelní. V domácím prostředí na jaře ale bude situace jiná. Lépe se připravíme a porážku jim vrátíme,“ hlásí kapitán týmu SKST Pavel Gireth.