Tituly na mokré a rozměklé trati vybojovali na 15 km Bauer a na ženské desítce Ivana Janečková. Za Bauerem doběhl druhý se ztrátou 16 sekund Martin Jakš. Třetí místo obsadil Ondřej Horyna, který na vítěze nabral manko více než tři čtvrtě minuty. „Nebyla to žádná velká zábava na tomhle sněhu a za těch podmínek, ale vítězství určitě potěší,“ uvedl Bauer. Vedle teplého počasí běžce trápilo i sněžení s občasným deštěm.

Bauer získal celkově čtvrtý mistrovský titul. Janečková vyhrála domácí šampionát poprvé na distanční trati, ve sbírce má i loňské zlato ve sprintu. Kromě toho vybojovala ve své kariéře na českém šampionátu už šest stříbrných medailí.

Druhá Klára Moravcová zaostala za Janečkovou o takřka 25 sekund. Bronz patří se ztrátou 52,4 sekundy na vítězku Martině Chrástkové, nečekané vítězce pátečního sprintu.

Dramatická bitva až do finiše, to byl závěrečný závod národního šampionátu běžců na lyžích, štafeta na 3x6 km volně mužů. Přes noc umrzlo a ráno svítilo slunce, závodilo slušných 34 štafet. Bauer musel v posledním okruhu nastoupit Jiřímu Magálovi, aby elitní formace liberecké Dukly získala titul před svým „béčkem“. A to ještě po prvním úseku díky Dušanu Kožíškovi vedlo „céčko“, jenže ve finiši chyboval Martin Lopota a kompletní sadu medailí pro Duklu tak narušil Jiří Ročárek z SK Nové Město.

Ve vyrovnaném poli žen byla nejlepší „amatérská“ trojice reprezentantek Ski clubu Jablonec před juniorským mládím Libereckého kraje a trutnovskou formací. Tu vytáhla k bronzu ze šesté pozice Eva Nývltová.

MČR v běhu na lyžích štafety: Muži 3x6 km volně: 1. Dukla Liberec I (Horyna, Jakš, Bauer) 38:58,2, 2. Dukla Liberec II (Razým, Novák, Magál) - 7,9, 3. SK Nové Město na Moravě (Augustiňák, Krška, Ročárek) -1:21,6, 4. Dukla Liberec III (Kožíšek, Horčička, Lopota) -1:26,5. Ženy 3x4 km volně: 1. Ski club Jablonec (Erbenová, Moravcová, Janečková) 29:27,2, 2. Liberecký kraj I (Horká, Schützová, Charvátová) -1:26,4, 3. Olfin Car Vella Trutnov (Holubová, Kadrmanová, Nývltová) -2:01,8. (tono)