„Chtěli jsme doma uspět a potvrdit body zvenčí. Tušili jsme, že soupeř přijede v osmi, proto jsem se snažil hráče nabádat, aby hráli od začátku aktivně. Měli jsme vstoupit do zápasu s presinkem po celém hřišti, abychom soupeře unavili. Ale hlavně nepřizpůsobit se pochodovému cvičení, které již v minulém zápase Ostrava předváděla." Celkem bylo dosaženo 29 trojek.

Kondoři Liberec - VŠB Ostrava 86:62 (23:15, 49:28, 65:48)

Začátek zápasu se Kondorům moc nepovedl, protože vesměs po palubovce jen chodili. Od začátku se však dostali do vedení, které nepustili. Proti Ostravským stačilo dvakrát zabrat a udělat si tak dostatečný náskok. „Soupeř v sestavě, kterou měl, nebyl konkurenceschopným. Takže pro nás cenné vítězství, důležité dva body, kterými jsme potvrdili vítězství z Olomouce, ale předvedená hra mohla být rozhodně lepší," potvrdil liberecký trenér. Domácí nehráli naplno, protože viděli, že soupeř je jen v osmi a jeden borec měl navíc čtyři věkové křížky na krku. Tři čtvrtiny zápasu tak domácí borci se soupeřem odpochodovali a vůbec nepřipomínali borce, kteří proti Olomouci na hřišti létali. „Dnes to na výhru stačilo, ale zkušenější mužstvo si takový průběh nemůže dovolit. Je vidět, že ještě máme na čem pracovat," uzavřel Pastýřík. Liberec však má mladé družstvo, když nejstaršímu je pětadvacet a nejmladším sedmnáct.

Body: Šírek 22, Bárta 15, Jelínek 13, Honzák 12, Raabe 8, Hojdar 5, Petřivý 5, Bím 4, Blaschke 2, Obešlo, Mejstřík, Bartel Ondráček 19, Gibas 11, Jurda 11, Rusz 11. TH: 7/5:23/16, fauly: 11:15, trojky: 17:12.