Třetí vítězství ze čtyř posledních zápasů zaznamenali liberečtí basketbalisté v nadstavbě I. ligy. Bodově se tak dotáhli v neúspěšné sezoně na další týmy, přesto je play-out čtyř nejhorších nemine. Každé vítězství je pro náš mladý tým důležité a dává nám více sebevědomí. Je také důležité, že jsme se na soupeře dotáhli," řekl trenér Jan Pastýřík.

Kondoři zahájili dobře a většinu zápasu byli ve vedení. Tahounem týmu byl Dominik Heinzl, který zejména když se nedařilo, dokázal střílet důležité body. V poločase Liberec vedl o šest bodů, ale pomalu již tradičně špatná třetí čtvrtina znamenala smazání tohoto náskoku. „Nezachytili jsme soupeřův nástup, asi jsme ještě byli v šatně," přiznal trenér. Přesto Kondoři vedení Šumperku srovnali (III. čtvrtina bodově 16:22) a v závěrečné čtvrtce to byla již přetahovaná. Liberečtí se dostali do vedení, které nakonec uhájili (bodově 17:13), i když celkově jejich hra nebyla optimální.

Body: Heinzl 27, Příhonský 14, Raabe 6, Bím 6, Bárta 3, Mejstřík 3, Bartel 3, Vaněk 3 Müller 17, Kuchtík 13, Vláčel 8. Fauly: 23:20, TH: 26/15:18/12, trojky: 4:7.

Do konce nadstavby A2 zbývá odehrát utkání v Olomouci. Získané body se počítají do skupiny play-out, kde budou hrát čtyři nejhorší z ligy (Liberec, Vyšehrad, Šumperk a Olomouc / Šlapanice) systémem každý s každým (doma a venku). Poslední dva z play-out budou ještě hrát baráž o udržení se dvěma vítězi II. lig.