Sokolov – Liberec 58:50 (16:13, 35:25, 46:35)

Díky soustředěné obraně a nepřesné mušce hostujících hráček vedly domácí hráčky v 5. minutě 8:2, do konce čtvrtiny se Liberci podařilo snížit na rozdíl tří bodů. „Špatně jsme bránili a ještě hůře nám zahrály pivotmanky, které vyhořely nejen v útoku, ale i v obraně. Připravovali jsme se na hru proti malým hráčkám, ale ty si s našimi podkošovými hráčkami dělaly, co chtěly,“ potvrdil trenér Pavel Richtr.

Ve druhé čtvrtině se síly na hřišti vyrovnaly, na začátku 6. minuty se hostující družstvo úspěšným tříbodovým košem dotáhlo na domácí. Stav byl 25: 24 pro domácí. Do přestávky si ale domácí vytvořily desetibodový náskok, když do konce čtvrtiny umožnily dát Liberci jediný bod. Po přestávce šly domácí hráčky postupně do vedení až o 17 bodů v 5. minutě třetí čtvrtiny. Následujících pět minut ale nedaly žádný koš a Liberec tak snížil na 11 bodů.

V poslední čtvrtině se hostující družstvo snažilo ze všech sil otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch, ale domácí si chytrou hrou svůj náskok udržely až do konce a zaslouženě zvítězily. „Několikrát jsme měli možnost skóre otočit, soupeř byl několikrát nalomený. Presinkovou obranou jsme získali míče, které jsme následně zcela lehkovážně ztratili. Přitom minutu před koncem byl rozdíl jen tři body. Jenže jsme udělali dvě chyby a následně hloupě faulovali. Soupeř házel v poslední minutě dvanáct šestek, čímž náskok ještě navýšil,“ uvedl trenér.

Body: Štrudlová 16, Vážanová 15, Ondráčková 12 - Prchalová 17, Fejfarová 7, Nehasilová 6, Kejmarová 5, Kvítková 4, Tomková 4, Marešová 3, Ašenbrenerová 2, Patzáková 2, Krejbichová, Vondráčková, Nováková. Fauly: 17:17, TH: 16/10:18/14, trojky: 1:4.

BaK Plzeň - Liberec 50:56 (14:17, 32:27, 39:44)

Libereckým patřil úvod, kdy vedly 11:4 a 13:8. O tento náskok však na začátku druhé čtvrtiny (za stavu 19:14) šňůrou 0:12 přišel. „V prvním poločase jsme měli neuvěřitelný počet 16 ztrát, a to je počet, se kterým se ani vyhrát nedá. Ve druhé půli jsme ztráty trochu eliminovali. Soupeř stále hrál zónovou obranu, dostávali jsme se do dobrých střeleckých pozic, které jsme ale neproměňovali. Za celý zápas jsme z dvaceti trojkových pokusů nedali ani jeden. To byl náš další tragický ukazatel,“ postěžoval si Richtr. Přesto liberecké hráčky dřely až do konce. Ve III. čtvrtině udržela Lokomotiva domácí na uzdě, kdy jim povolila jen sedm bodů. Jenže v poslední čtvrtině, během necelých třech minut se domácí dostaly do hry, když tři trojky za sebou dala Krumposová. „Ale tentokrát jsme si závěr již pohlídali.“ poznamenal trenér.

Body: Kreidlová 21, Krumposová 14 - Prchalová 16, Tomková 14, Vondráčková 10, Nehasilová 10, Krejbichová 4, Fejfarová 2, Kvítková, Ašenbrenerová, Marešová, Nováková, Kejmarová. Fauly: 20:14, TH: 7/3:19/12, trojky: 5:0.

„Když neberu poslední minutu v Sokolově, kdy jsme hráli vabank, tak jsme v obou utkáních ubránili soupeře na 50 bodech, což by mělo znamenat vítězství. Je to již po několikáté, kdy se tragickou střelbou, neproměňováním jasných příležitostí a množstvím nevynucených ztrát připravíme o vítězství i při takto nízkém obdrženém skóre. Chybí nám další stabilní střelec ze střední a delší vzdálenosti, na kterého bychom se mohli spolehnout. Díky tomu by se uvolnil prostor i pro výraznější prosazení podkošových hráček,“ bilancoval Pavel Richtr.