Nebezpečný soupeř, který byl v tabulce hned za domácím celkem, neměl co ztratit. Podal koncentrovaný, zodpovědný výkon a pokud mu síly stačily, byl lepším celkem. Domácí trenéři upozorňovali na klíčovou hráčku Rotkovou, přesto byl začátek v její režii a osmi body se podílela na vedení Brandýsa 10:4.

Domácí sice měly výškovou převahu, ale prosazovala se jen pivotmanka Nehasilová. Také proto se domácím nepodařilo odskočit na více bodů, navíc po vstřelených koších často inkasovaly z rychlého protiútoku.

Celé tři čtvrtiny utkání to proto byla přetahovaná o každý bod. Na začátku poslední čtvrtiny vstřelily Fejfarová dvě trojky a Nehasilová šest bodů, čímž se dostal Liberec do vedení 65:59.

Soupeř po zranění výborně hrající Štemberkové neměl sílu na obrat. „Nedokázali jsme zopakovat výkon z vítězných utkáních na soupeřových hřištích a teprve ve čtvrté čtvrtině jsme se vyvarovali někdy až školáckých chyb a soupeře i díky kondici přehráli. K tomu nám pomohlo i vážné zranění výborně hrající Štemberkové. Pochvalu zaslouží Nehasilová, která zachovala pod košem soupeře klid a využila výškovou převahu k 30 bodům. Velice se mi líbil koncentrovaný výkon hostů. Naše hráčky bohužel nejsou tuto koncentraci udržet po delší dobu, a proto má naše hra velké výkyvy,“ uvedl trenér Liberce Pavel Richtr.

Lokomotiva Liberec I - BK Brandýs nad Labem 79:69 (20:17, 34:34, 53:57)

Body: Nehasilová 30, Fejfarová 14, Prchalová 11 - Rotková 26, Štemberková 9, Ornstová 9. Fauly: 19:16, TH: 14/10:19/11, trojky: 5:4.
Liberec: Nehasilová, Fejfarová, Z. Prchalová, Vondráčková, Vlková, S. Prchalová, Tomková, Rejnartová, Křížová, Krejbichová, Kejmarová, Chaloupková.