Sokolov - Liberec 54:68 (15:17, 29:33, 43:51)

Hostující si oddechly, když do utkání nenastoupila domácí odchovankyně a ligová hráčka Karlových Varů 190 cm vysoká juniorská reprezentantka Hanušová. Domácí vsadily na střelbu z větší vzdálenosti a ze hry jedné na jednu. Liberec však byl přebíráním veškerých clon na tento systém dobře připraven. Pokud se pokyny plnily, získávaly Liberecké náskok.

Utkání bylo ve všech čtvrtinách vyrovnané, přesto Liberec o pár bodů v dané čtvrtině utekl. „Bodově nás táhla Fejfarová a dařilo se na křídle i Rejnartové. Ale dopouštěli jsme se chyb, takže jsme soupeři umožnili držet s námi krok, dvakrát jsme dokonce inkasovali trojku v poslední vteřině časového limitu,“ uvedl trenér Pavel Richtr. Ve 4. minutě čtvrté čtvrtiny domácí hráčky stáhly náskok na tři body, ale závěr Liberec zvládl a odskočil až na konečných 14 bodů.

Body: Fazekašová 9, Štrůdlová 7, Heidlerová 7 - Fejfarová 19, Rejnartová 13, Tomková 8. Fauly: 16:13, TH: 9/7:13/8, trojky: 4:4. Liberec: Kejmarová, Fejfarová, Marešová, Nehasilová, Tomková, střídaly: Vondráčková, Rejnartová, Krejbichová, Prchalová, Kyselová, Křížová, Chaloupková.

Toužim - Liberec 57:93 (14:20, 27:43, 42:73)

Domácí hráčky menších postav dělaly Libereckým v minulé sezóně velké problémy, především ve hře pod košem. Ale Lokomotiva tentokrát hrála pod koši dobře a jen Martina Nehasilová v úvodní čtvrtině zaznamenala jedenáct bodů. „Jako bychom mávli kouzelným proutkem. Najednou to šlo. Střelecká forma Nehasilové dala základ k dalšímu průběhu utkání. Perfektně se navíc na křídle rozstřílela Fejfarová, která téměř neminula koš a všechny hráčky podaly podstatně koncentrovanější výkon než v předchozích zápasech,“ potvrdil Richtr.

I když se hráčky Lokomotivy přeci jen nevyvarovaly několika okamžiků, kdy domácím doslova darovaly koše po chybných rozehrávkách. Tím držely soupeře ještě nad vodou, ale postupně navyšovaly skóre a před poslední čtvrtinou to bylo o 31 bodů. „Všechny hráčky přispěly nějakým tím dílem k vysokému vítězství. Podali jsme asi nejkompaktnější výkon, kdy se síla rovnoměrně rozložila jak na křídla, rozehrávačky i pivoty. Takže jsme nemuseli spoléhat jen na to, co uhrají dvě hráčky na perimetru, ale po dlouhé době hrály dobře i hráčky pod košem. Navíc jsme měli šestnáct útočných doskoků, což bylo téměř tolik jako v prvních čtyřech utkáních,“ dodal trenér.

Body: Fialová 17, Novotná a Hrubá 12 - Fejfarová 27, Nehasilová 22, Prchalová 12. Fauly: 13:13, TH: 15/7:19/12, trojky: 3:7. Liberec: Kejmarová, Fejfarová, Rejnartová, Nehasilová, Tomková, střídaly: Vondráčková, Rejnartová, Krejbichová, Prchalová, Kyselová, Křížová, Chaloupková.