Porazily ve druhé nejvyšší soutěži jak Brno B, tak i Ostravu. Stínem basketu bylo zranění Lucie Fejfarové, která má z utkání s Ostravou pravděpodobně přetržené vazy v koleni. Liberecké zakončí sezony zápasy v Ostravě a Brně. Již nyní je však jasné, že sestupují.

Hostující tým nastoupil sice bez reprezentantek, ale se dvěma hráčkami z širšího kádru áčka s Kašpárkovou a Humlovou. Právě Kašpárková působila Libereckým neskutečné problémy, protože nešla pokrýt. Zpočátku se Liberci dařilo, ale po vyhraném poločasu přišlo polevení. Toho soupeř využil a otočil skóre na svou stranu. Na začátku poslední čtvrtiny se Lokomotiva zlepšila, zejména v obraně, kdy se podařilo zdvojovat Kašpárkovou, hrála výborně a sedmiminutový úsek vyhrála 20:0. Jenže závěr byl ze strany Liberce lehkovážný a zbývající tři minuty vyhrál zase soupeř (10:0). „Bylo to jako na houpačce. V utkání jsme se dopustili zbytečně mnoha chyb. Kdybychom jich udělali jen polovinu, museli jsme vyhrát o pětadvacet bodů. Takhle jsme se utrhli až v poslední čtvrtině,“ sdělil trenér Pavel Richtr.

Čtvrtiny: 13:17, 37:32, 49:50. Body: Fejfarová 20, Nehasilová 15, S. Prchalová 11 - Kašpárková 29, Šívrová 10. Fauly: 22:22, TH: 24/14:22/13, trojky: 2:3.

Zpočátku domácí nedokázali ubránit pivotmanky soupeře. Až potom převzaly Liberecké iniciativu, kterou ale zabrzdilo zranění Fejfarové. Ostrava vedla o tři body, ale Lokomotiva náskok ještě do poločasu srovnala. V úvodu II. poločasu výbornou pětiminutovkou se Liberec dostal do vedení 54:40, jenže pak jeho hráčky napáchaly mnoho nevynucených chyb, přesto ale až do 3. minuty poslední čtvrtiny stále vedl o 10 bodů. V 6. minutě poslední čtvrtiny byl rozdíl ještě osmibodový, ale pak, jako když utne. Pod košem domácí vyhořely a pivotmanky Ostravy za poslední tři minuty daly všechny body (12). Ze zápasu pak bylo zbytečné drama, avšak naštěstí s vítězným koncem pro domácí. „Od začátku druhého poločasu jsme udržovali soupeře na distanc, perfektně jsme bránili jak na rozehře, tak i pod košem, v závěru nám i díky nasbíraným faulům ale zcela odešla hra podkošových hráček. Soupeřovy pivotmanky daly v závěru celkem snadno spoustu bodů, a to by se nemělo stát,“ potvrdil Richtr.

Čtvrtiny: 21:20, 38:38, 61:53. Body: Z. Prchalová 20, Vondráčková 13, Tomková 11 – Kubínová 24, Verlíková 19, Drbalová 19, Fauly 20:20, TH 14/10:20:16, trojky 4:3.