Lokomotiva – Kladno 84:62 (22:16, 42:36, 63:42)

Základní pětka Fejfarová, Choutková, Reinhartová, Nehasilová, Tomková začala zápas dobře, a nepustila soupeře do vedení. Obrana nebyla úplně stoprocentní, ale oproti minulým zápasům proti tomuto soupeři to byl dobře rozehraný zápas. „Dávali jsme si pozor na největší zbraně soupeře a celou první polovinu zápasu udržovali mírné vedení,“ sdělil trenér Petr Hybler. Poločas 42:36 vypovídal o tom, že zápas byl do této doby vyrovnaný.

Do II. poločasu však vstoupily Liberecké úžasně, když precizní obranou a rychlými protiútoky drtily soupeře. „Třetí čtvrtina patřila asi k tomu nejlepšímu, co jsme v této sezóně předvedli. Skóre 21:6 rozhodlo zápas,“ připomněl Hybler. Do poslední čtvrtiny se zapojily všechny hráčky a v pohodě dotáhly utkání do vítězného konce. „Poprvé snad mohu konstatovat, že hráčky plnily, co se po nich chtělo a na co jsme se 14 dní připravovali. Pochvala patří naprosto celému družstvu, prim však hrála Fejfarová. Tímto vítězstvím děvčata dokázala, že umí zabojovat, a celkem po zásluze uhájila soutěž i pro další rok,“ dodal trenér.

Střelci: Fejfarová 31, Choutková 16, Prchalová 14, Nehasilová 11 Vondráčková 7, Kejmarová 5.

Lokomotiva – Slovanka 80:70 (20:13, 49:25, 66:48)

Soupeřky hrály v pěti, a tím byl dán ráz celého zápasu. Základní sestava se změnila jen minimálně. Částečně zraněnou Tomkovou zastoupila Vondráčková. První koš soupeře však Liberec vrátil na zem a dal na vědomost všem, že soupeřky nepřijely odevzdat zápas dobrovolně. Liberec dobře bránil a fyzicky náročným pojetím se snažil soupeře uběhat. To se v prvním poločase dařilo. Poločasové skóre 49:25 odpovídalo převaze. Do druhé půlky však vstoupily domácí hráčky uspokojené vysokým vedením. Snaha o zapojení hráček z lavičky se Liberci málem vymstila. Soupeř nabral druhý dech a pod vedením zkušené Holubové přehrával Lokomotivu ve všech činnostech. Vedení se tenčilo a ani návrat všech hráček základní sestavy nedokázal soupeře zastavit. „Druhá polovina byla z naší strany trapná a zasluhovala potrestat. Poločasové vedení však bylo natolik výrazné, že soupeřky dokázaly jen snížit,“ dodal zklamaný Hybler.

Střelci Liberce: Fejfarová 22, Choutková 18, Nehasilová 14, Prchalová 8, Tomková 8, Reinartová 4, Kejmarová 2, Vondráčková 2, Chaloupková 2.