Soustředění probíhalo v Liberci a první týden byl zaměřen na získání fyzické přípravy - trénovalo se třífázově: ráno výběh nebo výjezd na kole do Jizerských hor, po obědě posilovna a odpoledne opět výběh nebo výjezd na kole. Druhý týden se trénovalo opět třífázově - dopoledne střelecký trénink, po obědě posilovna a odpoledne herní trénink.

„Celé září jsme měli k dispozici halu na dva tréninky denně, ráno střelecký trénink a večer herní trénink. V rámci herní přípravy jsme sehráli dvě přípravná utkání. V Praze na Žižkově a doma s USK Ústí nad Labem. Odehráli jsme také 1. kolo Českého poháru s BK ČEZ Nymburk B, ve kterém jsme po kvalitní hře pouhých šesti zdravých hráčů podlehli 73:92. Soupeř nastoupil s 12 hráči, kteří nás přehráli v závěru utkání především fyzicky,“ uvedl trenér Jiří Klíma.

Pro nastávající sezonu se kádr hráčů dost pozměnil. Roman Šimmr přestoupil zpět do Žižkova, Zelený byl z kádru vyloučen pro nespolehlivost (přestup do BK Děčín B), Hanyk a Bartoš odešli studovat VŠ do Prahy. Naopak do širšího kádru byli zařazeni odchovanci U18 - Šviha, Pelcman a Novák.

„Bohužel od začátku přípravy hráče postihují vážná zranění. Po operaci křížových vazů je M. Pomikálek, jehož návrat lze předpokládat v lednu, těžký výron si na posledním streetballovém turnaji přivodil Hruška, který začal s tréninkem minulý týden a lehčí distorzi kotníku utrpěl v přípravném utkání s Ústím i Porteš, který začal s lehčím tréninkem. V průběhu soustředění měl autohavárii Priputen, který utrpěl zlomeninu levého zápěstí a dosud nezačal s tréninkem. Z důvodu pracovního zaneprázdnění zatím málo odtrénoval nejlepší hráč minulé sezony Zázvorka a také Neumann,“ potvrdil Klíma.

Potěšujícím zlepšením prošel Jan Smeták, který absolvoval celou letní přípravu s extraligovým Děčínem a po vzájemné dohodě trenérů byl uvolněn na hostování do BK Děčín, kde by měl hrát Mattoni NBL. Zůstává však kmenovým hráčem Slavie TU a spolu s Bucharem, Zázvorkou, Hruškou, Zmeškalem a Voničkou by měli tvořit základní kádr družstva.

V současné době trenéři pracují na posílení kádru o hostující hráče Martínka z Ústí a Růžičku z Hradce Králové, kteří jsou studenty TU Liberec.

První mistrovská utkání sehrají vysokoškoláci o víkendu v Pardubicích a v Rychnově nad Kněžnou. Do Jizerské ligy je přihlášeno B mužstvo - juniorka, jehož kádr budou tvořit hráči loňské U18, která vyhrála pod vedením trenéra Kerdy oblastní přebor a někteří hráči za širšího kádru áčka.