Slavia TU Liberec – Spartak
Rychnov nad Kněžnou 92:48
(22:16, 55:22, 71:37)

Domácí nastoupili v základní sestavě Martínek, Buchar, Dlask, Hanyk a Neumann tradičně s velkým nasazením, ale ne příliš úspěšným zakončením. Po vedení soupeře 5:4 bylo 10:5 pro Liberec. Jenže střelecky to moc nešlo a hosté opět vedli (14:12), a to ještě neproměnil čtyři šestky po sobě. Trenér Jiří Klíma si vzal time out a prostřídal sestavu. Na hřiště postupně poslal Davida, Pomikálka, Zmeškala a Priputena, kteří spolu s Bucharem nastříleli 10 bodů do konce 1. čtvrtiny.

Tato sestava zahájila i 2. čtvrtinu a v 5. minutě vedla 41:20. „Soupeři jsme dovolili v této čtvrtině vstřelit pouhých šest bodů a perfektní obranou rozhodli o celém utkání, když jsme tuto čtvrtinu vyhráli 33:6,“ uvedl Klíma. Do II. poločasu soupeř změnil obranu a výrazně zlepšil zakončení, takže 3. čtvrtina byla vyrovnaná. V poslední čtvrtině se v domácím týmu objevili na palubovce i hráči z lavičky. Po zlepšeném výkonu v závěru Liberec hosty přehrál ve všech činnostech. „Především výborná obrana všech hráčů nutila soupeře k chybám, které jsme trestali rychlými protiútoky nebo připravenou střelou z perimetru, ve které vynikali především Zmeškal a David,“ doplnil trenér.

Body: Neumann 16, Zmeškal 14, Martínek 13, David 11, Priputen 9, Dlask 7, Buchar 6, Pomikálek 6, Hanyk 6, Holec 4, Šviha 0 - Hemr O. 19, Adamec 15, Hemr J. 6.
Fauly: 22:18, TH: 16/8:15/6, trojky: 10:2.

Slavia TU – Tesla Pardubice
67:65 (16:17, 35:38, 51:52)

Základní sestava Liberce ve složení Martínek, Zmeškal, David, Hanyk a Neumann nebyla schopna úspěšně zakončit ani z vyložených pozic. Soupeř vedl 9:3 a teprve v závěru I. čtvrtiny se Liberec střelecky prosadil. Herní i střelecké trápení pokračovalo i ve II. čtvrtině, která byla opět vyrovnaná. V poločase Slavia prohrávala 35:38 a stále čekala na zázrak, který však nepřicházel. Již v 10. minutě se zranil Priputen (lehká distorze kotníku) a ve hře nepokračoval, trenérovi domácích zbyl jen jeden podkošový hráč. Zbylý čas musel odehrát s „malou“ sestavou, jejíž hráči chtěli rozhodnout utkání z perimetru. Úspěšnost střelby trojek byla ovšem velmi nízká (26/4) a málem je stála celý výsledek. Herní zlepšení v průběhu III. čtvrtiny bylo přechodné, když v 7. minutě vedl Liberec nejvyšším rozdílem 6 bodů (48:42). Minutu před koncem vedli Liberečtí 65:60, ale soupeř 28 vteřin před závěrem vyrovnal. V hektickém závěru byli hráči Liberce dvakrát faulováni, což přineslo házení šestek, které domácí zvládli napolovic. přesto to nakonec stačilo k výhře. „Po nepřesvědčivém výkonu všech hráčů, kterým se střelecky vůbec nedařilo, jsme vyhráli o koš,“ přiznal trenér Jiří Klíma.

Body: Martínek 19, Neumann 15, Buchar 11, Hanyk 10, Zmeškal 5, Priputen 2, Pomikálek 2, Dlask 2, David 1 - Oliva 16, Zikuda 14, Joska 13. Fauly: 17:20, TH: 21/13:16/14, trojky: 4:1.