Basketbal: Sedm statečných nevydrželo

Liberec - Pouze sedm basketbalistek Lokomotivy Liberec absolvovalo moravský zájezd za ligovými body.

23.10.2017

Ilustrační fotoFoto: Robin Novák

"Máme zraněné Krejbichovou, Prchalovou S. a nemocnou Vondráčkovou, z rodinných důvodů neodcestovala Drmlová, vše hráčky na pozicích pivota a tak jsme museli odehrát oba zápasy pouze s jednou pivotmankou Tomkovou," uvedl trenér Pavel Richtr.

Lokomotiva v okleštěném kádru rozhodně nepodala špatný výkon, dokonce při trošce štěstí mohla bodovat. A to zejména v Havířově. A v obou utkáních vždy vedla minimálně po celý první poločas.

Havířov - Liberec 78:70 (22:23, 37:41, 58:57)
Domácí využily do zápasu několik hráček z extraligové Ostravy, přesto Liberecké zvládly velmi dobře tři čtvrtiny zápasu, v němž byly stále ve vedení. V poslední čtvrtce domácí zvrátily vývoj a šly prvně do vedení. "Nakonec rozhodovaly hráčky z extraligy, zejména Kubíčková, která trefovala všechno. To byla jejich klíčová hráčka," potvrdil Richtr. "Mohli jsme vydržet ještě déle, škoda, že jsme neproměnili některé tutové koše o pár nás připravila také špatná střelba z trestných hodů. Takhle nás porážka hodně mrzí, byli jsme opravdu blízko výhře," dodal.

Body: Kubíčková 23, Kopecká 15, Pavlicová 12 - Z. Prchalová 25, Poživilová 21, Tomková 11, Choutková 7, Patzaková 3, Bílková 3, Stodůlková. Fauly: 21:13, TH: 12/7:28/16, trojky: 5:4.

Olomouc - Liberec 95:72 (15:21, 34:43, 66:53)
Liberec opět měl výborný začátek a vedl 12:2, 19:9 a 34:19. Vedení až o devět bodů si Lokomotiva udržovala až do třetí čtvrtiny. "Najednou ze stavu 34:43 to bylo 46:45. udělali jsme sérii chyb a zcela rezignovali na herní systém. V sedmi se také začala projevovat únava a soupeř po ztrátách z rychlých protiútoků jednoduše bodoval, " doplnil trenér.

Body: Lachnitová 25, Dohnalová 15, Fialová 11 - Z. Prchalová 26, Tomková 18, Poživilová 16, Choutková 8, Patzaková 2, Bílková 2, Stodůlková. Fauly: 16:13, TH: 14/10:14/12, trojky: 7:4.