V horní hale TU v Liberci v Harcově za pořadatelství Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci se hrál 9. ročník LASVIT vánočního turnaje v kategorii do jedenácti let a 8. ročník LASVIT otevřeného turnaje GP C kategorie do třinácti let.

Mezi 52 startujícími z dvanácti českých klubů a polského UKS Smecz Bogatynia se výsledkově neztratilo osm chlapců a sedm dívek z pořádajícího Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci, kteří získali celkem třináct medailí.

Hráči a hráčky kategorie U11 hráli v sobotu v horní hale TU v Liberci pouze ve dvouhrách chlapců a dívek na dva vítězné sety do 15 bodů bez nastavení. Největšího úspěchu z hráčů pořádajícího BK Technické univerzity v Liberci dosáhla v kategorii U11 Sofia Kerplová ziskem 2.místa, když až ve finále podlehla na tři sety Lucii Čepelákové (TJ Slovan Vesec), když předtím ve vyřazovacích bojích porazila Terezu Štěpánovou (TJ Sokol Radotín Meteor Praha) v poměru 2:0 na sety (15:2, 15:5) a v semifinále si poradila s Danielou Dušánkovou rovněž ve dvousetovém zápase (15:7, 15:13).

Mnohem lépe dopadl pro liberecké hráče LASVIT vánoční turnaj GP C kategorie do 13 let, ve kterém si hráči pořádajícího klubu vybojovali celkem dvanáct medailí.

Turnaj se hrál v pěti disciplínách – dvouhře chlapců a dívek, čtyřhře chlapců a dívek a smíšené čtyřhře vyřazovacím způsobem na dva vítězné sety do 21 bodů.

Nejúspěšnějšími byli ve čtyřhře chlapců Vojtěch Marek a Michal Nidrle a ve čtyřhře dívek Karolína Tomešová a Ester Králová, kteří tyto disciplíny vyhráli. Největšího singlového úspěchu dosáhl z domácích hráčů a hráček Ondřej Beran, když skončil na 2. místě. Nejdříve porazil Šimona Jíru (TJ Slovan Vesec) v poměru 2:0 na sety (21:18, 21:13), v semifinále si poradil se svým klubovým spoluhráčem Michalem Nidrlem v poměru 2:0 na sety (21:17, 21:17) a až ve finále nestačil na Daniela Čadu (Badminton Rychnov nad Kněžnou), se kterým prohrál až v koncovce třetího setu (8:21, 21:18, 20:22).

Druhé místo přidal Ondřej Beran i ve smíšené čtyřhře společně Kateřinou Wasylkovou (BK Goram Teplice), když nestačili ve finále ve třech setech (13:21, 28:26, 15:21) na dvojici Daniel Čada – Adéla Turoňová (Badminton Rychnov n. K/TJ Sokol Radotín Meteor Praha).
Další 2. místo z domácích hráček přidala Sofia Kerplová společně s Kateřinou Wasylkovou (BK Goram Teplice) ve čtyřhře dívek, když ve finále nestačily na Karolínu Tomešovou a Ester Královou, se kterými podlehly ve dvou setech s poměrem míčů (12:21, 17:21). Třetí místa přidali ve smíšené čtyřhře domácí dvojice Vojtěch Marek – Karolína Tomešová a Michal Nidrle – Ester Králová.

Dvouhru dívek kategorie do 13 let vyhrála Lucie Tománková (SK Hamr Praha) před Adélou Turoňovou (Sokol Radotín Meteor Praha), když ji ve finále porazila ve dvou setech s poměrem míčů 21:14, 25:23.