Sezona byla pro Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci úspěšná, i když družstvo A dospělých po sestupu z nejvyšší soutěže nedokázalo postoupit zpět. V 1. celostátní lize smíšených družstev skončilo druhé, když na první místo a účast v baráži o postup do extraligy ztrácelo jediný bod. „Měli jsme smůlu, protože Karolina Gajos ve svém posledním utkání neproměnila mečbol ve druhém setu dvouhry žen, a to rozhodlo, že vítězem ligy se stal Super Stars Most," přiznal místopředseda BK TUL Zdeněk Kračmar.

Bude se hrát liga s Vescem

Liberec tak pokračuje ve druhé nejvyšší soutěži, kam se probojoval další celek z Liberce Slovan Vesec. Sedmičlenná liga startuje 10. října a BK TUL se jistě opět pokusí uspět co nejlépe. Bude to ale bez polských posil Walentka a Gajos, kteří nesplnili očekávání. Po jejich odchodu má Liberec zájem o dvojici ze Slovenska.

Trénuje se ve Švermovce

Sezonu 2014/2015 odstartoval Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci nově trénováním v tělocvičně ZŠ Švermova v Liberci, kam se soustředila většina tréninkových jednotek. „Tréninková tělocvična se osvědčila a po dohodě s vedením školy bude ve spolupráci i nadále pokračovat. Halu Technické univerzity v Harcově budeme využívat k pořádání turnajů," potvrdil Kračmar.

Úspěchy Nejedlové ze Slovenska

Největšího úspěchu v jednotlivcích dosáhla Jana Nejedlová na Mistrovství Slovenska jednotlivců v Trenčíně, kde společně se Surovou (TJ Spoje Bratislava) ve čtyřhře žen obsadila 3. místo. Nejedlová zabojovala na Slovensku i na dalších celostátních turnajích jednotlivců. V Bratislavě získala 1. místo společně s Popluhárovou (TJ Spoje Bratislava) ve čtyřhře žen a v Trenčíně přidala další dvě zlaté medaile, když nenašla přemožitele společně se Surovou ve čtyřhře žen a ve smíšené čtyřhře s Vachálkem (TJ Spoje Bratislava). Další medailové stříbrné umístění přivezl z celostátního turnaje v Mostě i deblový pár Mirko Šída Jan Slatinský. Navíc přidal Šída bronzové umístění s Jeřichovou (Sokol Doubravka Plzeň) na turnaji v Praze.

Skvělí veteráni

Pozadu nezůstali ani další hráči patřící do kategorie nejzkušenějších, když z Mistrovství ČR seniorů přivezli sbírku osm medailí, z toho čtyři byly nejcennější, které získali Milan Šír Romana Christlová ve smíšené čtyřhře v kategorii nad 35 let a Jiří Dohnal Luboš Kunášek ve čtyřhře mužů v kategorii nad 50 let. Dohnal se na seniorském mistrovství Evropy, které se odehrálo v portugalském Caldas da Rainha, probojoval společně s brněnským Kraisem do čtvrtfinále čtyřhry a obsadil tak dělené 5. 8. místo v kategorii nad 50 let.

Talenti získali řadu medailí

Žáci a junioři Badmintonového klubu TUL se v sezoně 2014/2015 zúčastnili více jak 45 turnajů, z nichž přivezli nemalé množství medailových úspěchů. Za zmínku určitě stojí sedm medailí ze 4. ročníku Lasvit vánočního turnaje kategorií U9 až U11 a kategorie U13, z mezinárodního turnaje Yonex Junior Cup v Berlíně to bylo sedm medailí a v neposlední řadě z Kladno Junior Cupu kategorií U9 až U11 čtyři medaile. Dále dvě účasti na republikových turnajích GPA, MČR a LODM 2015 zásluhou Terezy Charyparové a Lukáše Mádleho nebo zařazení jednoho z nejmladších hráčů klubu Jana Rázla do turnaje Talent týmu České republiky kategorie U11.

Klub pořádá tradiční turnaje

V uplynulé sezoně uspořádal Badmintonový klub TUL tři tradiční turnaje 4. ročník Lasvit vánočního žákovského turnaje, 21. ročník turnaje dospělých GPA Memoriál Petra Sima za účasti 100 hráčů a 23. ročník FALCO Cupu celostátního turnaje oblastních a klubových družstev žactva. Do konce roku ještě uspořádá 5. ročník Lasvit vánočního turnaje žactva a Mistrovství České republiky jednotlivců kategorie U15. Příští rok to budou tradiční Memoriál Petra Sima a FALCO Cup.

„Za poskytnuté zázemí patří poděkování Technické univerzitě v Liberci a ZŠ Švermova. Stejně tak Nadačnímu fondu LASVIT a libereckým firmám FALCO North, s.r.o., Inpos projekt, s.r.o., DAIHO Schenk, s.r.o. a MSV Liberec, s.r.o.," uzavřel Zdeněk Kračmar.

Úspěchy BK TUL

4. ročník Lasvit

1. místo:

Ondřej Komrzý (dvouhra U9)

Jan Rázl (dvouhra U11)

2. místo:

Kateřina Keilová (dvouhra U9)

Klára Malcová (dvouhra U9)

3. místo:

Eliška Stejskalová (dvouhra U11)

Jan Rázl (čtyřhra U13)

Šárka Líbalová (čtyřhra U13)

MČR seniorů

1. místo:

Milan Šír Romana Christlová (čtyřhra 34+)

Luboš Kunášek Jiří Dohnal (čtyřhra 50+)

2. místo:

Milan Šír (dvouhra 35+)

Romana Christlová (dvouhra 35+)

Luboš Kunášek (dvouhra 50+)

3. místo:

Jiří Dohnal (dvouhra 50+)

Mistrovství Slovenska

3. místo

Jana Nejedlová (čtyřhra)