V obou párových disciplínách potvrdil Jan Rázl své nasazení a jako jedničky došel vždy se svými stálými partnery až do vítězného finále. V mixu s Kristinou Kozempelovou (TJ Baník Most) prošli do finále vcelku jednoznačně, vždy po dvou vítězných setech, až ve finále ztratili s párem Pavel Maňásek – Karolína Hejduková (Badminton Rychnov n. K. / SK Hamr) první set, ale pak otočili a po setech 18:21, 21:17 a 21:12 slavili první zlato.

Ve čtyřhře s Danielem Dvořákem (So České Budějovice) to bylo obdobné (až na třísetový zápas v prvním kole), vcelku vyrovnaný finálový zápas s dvojicí Jan Altera – Matěj Šilhan (BaC Kladno / TJ Jiskra Nejdek) zvládli také vítězně po setech 21:16, 18:21 a 21:18 a druhé zlato bylo doma.

ZLATO VE DVOUHŘE

Asi největší překvapení a radost si Jan Rázl nadělil ve dvouhře. Po infarktovém zápase s Patrikem Hrazdírou (BADMINTON FSpS MU Brno) 20:22, 21:11 a 21:19 zvládl ostatní zápasy bravurně, ve finále přehrál Ondřeje Běhounka (TJ Chemička Ústí nad Labem) 21:16 a 21:14 a získal tak kompletní zlatou sbírku.

Tři zlaté medaile Jana Rázla jsou příslibem dobrých výsledků na blížícím se Mistrovství České republiky kategorie U17, které se uskuteční 5. – 6. 12. v Mostě.

DALŠÍ REPREZENTANTI

Na turnaji Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci reprezentovali ještě Klára Malcová a Stanislav Mrskoš, ale do medailových ambicí měli daleko.
Společně nepřešli přes první kolo v mixu, Mrskoš pak ani ve čtyřhře. Dílčí úspěch si připsala Klára Malcová ve dvouhře, když prošla prvním kolem po vítězství nad Justýnou Muchovou (Badminton Rychnov n. K.), ale ve druhém již na Lucii Skařupovou (SK Badminton Přerov) nestačila.

Zdeněk Kračmar