Borci všech dvaceti tří atletických oddílů kraje závodili o 252 medailí. Vzhledem k tomu, že mimo rámec krajských přeborů startovaly ještě početné výpravy atletů z Ústí nad Labem, Kladna a Čáslavi, uskutečnilo se téměř 900 startů, takže se závodilo naplno plných osm hodin.
„Bylo dosaženo mnoha opravdu vynikajících výkonů, především v kategoriích mládeže,“ sdělil ředitel závodu Martin Michalský z Liaz Jablonec.

Mezi muži podal vynikající výkon Marek Povýšil z Liberce v trojskoku, z žen to byla Lucie Vaníčková z Jablonného ve vrhu koulí a Barbora Procházková z Liberce v běhu na 60 metrů.

V kategorii juniorů bylo vynikajících výkonů více. Skvěle zaběhl Jan Hrnčíř z Mladé Boleslavi na 60 m a na 200 m, Martin Vinš také z Mladé Boleslavi na 400 m. Pavel Nykl z Turnova předvedl skvělý výkon ve skoku vysokém a jablonecký Tomáš Bláha ve skoku o tyči, Martin Žídek z Mladé Boleslavi byl nejlepší v trojskoku a turnovský Vojtěch Říha ve vrhu koulí. Z juniorek byla nejrychlejší Eva Jeníková z České Lípy v bězích na 200 m a 400 m a Tereza Pokorná ze Cvikova ve vrhu koulí.

Z dorostenců vynikli mladoboleslavští Marcel Kadlec v běhu na 60 m a Michal Suchý v běhu na 1 500 m, liberecký David Mahovský v běhu na 200 m, Martin Kantor z České Lípy ve skoku vysokém a především mistr republiky Jaromír Mazgal z Turnova ve vrhu koulí.

Mezi dorostenkami to byla jablonecká Anna Marie Rappová v běhu na 60 m, Olga Půčková z Nového Boru v běhu na 800 m, Věra Süssnerová z České Lípy ve skoku dalekém a Klára Kosáková z Jičína ve vrhu koulí.

Mezi žáky pak Jablonečané Petr Dostrašil v běhu na 60 m a Daniel Viktorin ve skoku vysokém, turnovský Jiří Porš ve vrhu koulí a především liberecký Jan Cícha v bězích na 300 m, na 60 m překážek a ve skoku dalekém. Z žákyň vynikla jablonecká Dominika Balousová v běhu na 300 m, ale této kategorii suverénně dominovala Martina Hanušová z Liberce mimořádnými výkony v bězích na 60 m, na 60 m překážek, na 150 m a ve skoku dalekém.

„O vyrovnanosti bojů svědčí skutečnost, že v běhu na 60 m doběhli v rozpětí jediné setiny vteřiny tři junioři, a to liberecký Jaroslav Brückler a Lukáš Haloun a Dominik Brož z Turnova,“ pravil ředitel závodu Michalský.