Nikola Krausová, Štěpánka Kolářová, Markéta Musilová, Natálie Musilová, Dominika Benešová, Matěj Hruška, Oliver Benda, Matyáš Kubíček a Josef Najman z Aquaklubu Liberec a zbylí účastníci z Přerova odjeli do Spojených států závodit, kde se střetlo celkem 155 závodníků z 37 klubů 15 zemí světa.

Čeští reprezentanti se v této konkurenci rozhodně neztratili a patřili mezi ty nejúspěšnější, o čemž svědčí to, že si z USA vezou hned 17 cenných kovů. A navíc, Aquaklub Liberec obsadil v hodnocení klubů 2. místo.Bronzový byl SP v USA pro Josefa Najmana. Ten si domů veze hned čtyři bronzové medaile. A to z individuálních startů na 50 RP, 50 PP a 100 PP, bronzový byl také se štafetou na 4 x 100 PP (Hruška, Najman, Benda, Kubíček). Se štafetou na 4 x 100 BF mix (Najman, Musilová M., Musilová N., Kubíček) navíc vybojoval i zlatou medaili. Jeho sbírka se tak rozrostla celkem o pět cenných kovů.

ÚSPĚCH NA VŠECH FRONTÁCH

Velmi úspěšný závodní víkend má za sebou i Matyáš Kubíček. Ten kromě zlata a bronzu ze štafet (4 x 100 BF mix, 4 x 100 PP) vybojoval ve svých individuálních startech dvě zlaté medaile na tratích 800 PP a 200 PP a na trati 400 PP přidal stříbro. Zkompletoval tak celou sadu medailí.Ze zlaté ze štafety 4 x 100 BF mix přidala Markéta Musilová individuální bronz ze závodu na 100 BF.

Nikola Krausová vybojovala stříbro na trati 400 PP, Štěpánka Kolářová do české medailové sbírky přidala bronz ze závodu 50 RP. Matěj Hruška a Oliver Benda si domů vezou bronz ze štafety 4 x 100 PP, Natálie Musilová získala se štafetou 4 x 100 BF mix zlato.

Čeští závodníci se ve Spojených státech předvedli opět v tom nejlepším světle a potvrdili, že patří mezi nejužší světovou špičku v disciplínách ploutvového plavání. To se budou snažit potvrdit i ve finále světového poháru, které se bude konat 6.–8. prosince 2019 v polské Poznani.Dá se očekávat, že liberečtí plavci budou opět patřit mezi velké favority s cílem vybojovat ty nejcennější kovy.