Policie hledala Hájka od 2. října. Podle spekulací byl olympionik z her ve Vancouveru i Soči a později trenér reprezentace v Malajsii.

„Svaz lyžařů České republiky v pátek 10. března zasáhla zdrcující zpráva. Zemřel bývalý vynikající skokan na lyžích, český rekordman a reprezentační trenér Antonín Hájek. Jeho život vyhasl v nedožitých 36 letech. Čest jeho památce,“ uvedl svaz v prohlášení na svém webu.

Martin Fourcade v Novém Městě na Moravě.
Fourcade chce Rusy na olympiádě. Česká reakce? Zrušení sankcí (zatím) není cesta

Rodák z Frýdlantu, jenž mládí prožil v Harrachově, začal se skoky na lyžích v pěti letech a už v mládežnických kategoriích patřil mezi nejužší světovou špičku. Na juniorském šampionátu v Rovaniemi 2005 mu jen těsně unikla medaile, když o 1,5 bobu skončil na čtvrtém místě.

Čtvrté místo je jeho maximem také mezi dospělými v elitním seriálu Světového poháru, kde těsně pod stupni vítězů skončil hned dvakrát v sezoně 2009/2010. Celkově si připsal 111 startů ve Světovém poháru.

Hájek je držitelem českého rekordu v letech výkonem 236 metrů, který předvedl na MS v Planici v roce 2010. Na OH v Kanadě skončil sedmý na velkém můstku a na MS v letech nejlépe osmý.

Závodní kariéru ukončil před sedmi lety. V roce 2015 se začal věnovat trénování mladých skokanských nadějí. Od roku 2018 do roku 2022 trénoval také reprezentaci, postupně působil u ženského i mužského národního týmu.