„Body máme, ale hra nebyla dobrá,“ přiznal majitel klubu a hráč Andreas Mrija. „Ale nejsme muzikanti, abychom stále hezky vyhrávali,“ dodal. Je třeba říct, že Liberečtí neměli optimální sestavu, navíc se zraněným kolenem chytal gólman Kvapil a po dvou letech si zahrál Donát. V obraně působil jen jediný klasický obránce.

Andy Liberec - Benešov 12:8 7:6)

Andy nezačal dobře a ve 2. minutě prohrával. Během chvíle se ale dokázal „oklepat“ a začal předvádět kvalitní hru. Pěti góly v řadě otočil na 5:1 a za stavu 7:2 se zdálo být rozhodnuto. Alespoň tak k utkání následně hráči Andy přistoupili. S vědomím, že se nemůže nic stát, hráli stále jen dopředu a směrem dozadu hráli na risk.

„Zbytečně jsme bláznili a hráli hodně dopředu. Zapomínali jsme na bránění, takže nás soupeř trestal,“ přiznal Andreas. Místo zvýšení náskoku přišlo pár „facek“ a poločas skončil jen těsným vedením 7:6. To pochopitelně sebevědomí Libereckých srazilo a s obavami šli do II. půle. Sice hned přidali branku na 8:6, jenže Benešov vycítil šanci a dokázal srovnat na 8:8. Andreas reagoval time-outem, který byl na místě a Liberci pomohl. Liberec krizi překonal a po zlepšené hře již nedal hostům šanci a navíc sám přidal čtyři branky.

V zápase se projevil jako kapitán a tahoun týmu Miroslav Král, který vzal zodpovědnost na sebe a nastřílel soupeři šest branek. „Byl to jeden z našich nejhorších zápasů, přestože jsme vyhráli. Výkon neměl hlavu ani patu. Místo toho, abychom vyhráli 10:2, si necháme dát osm gólů. Nebylo to o tom, že by soupeř hrál dobře, ale my jsme mu dali zbytečně moc prostoru. Následně přišel strach o výsledek a nervozita nám svázala nohy,“ kritizoval výkon Andreas Mrija.

Branky: Král 6, Zeman 3, Peškar 2, Donát. Andy: Kvapil - Král, Makula, Peškar, O. Kutílek, Donát, Andreas, Zeman.