Ani v pátém letošním utkání Andy Liberec v Chance futsal lize neuspěl. S Nejzbachem doplatil zejména na neproměňování šancí v závěru.

Začátek spíše vyzněl pro hosty, kteří dvakrát nastřelili tyč. Při druhém trestném kopu ve 3. minutě to bylo špatné, protože střelec prostřelil Vogta 0:1. Futsal byl vyrovnaný, Liberec bojoval a byl aktivní. V 5. domácí Kulhánek nastřelil tyč, hosté také trefili tyčku o dvě minuty později. Liberečtí faulovali a za deset minut měli nasčítaných pět faulů, takže každý další byl pak penaltový. Ve 12. přišla zbytečná chyba domácích vzadu, kterou soupeř okamžitě využil 0:2. navíc po chvíli přišel šestý faul a následovala penalta 0:3. Naštěstí hosté pak zahodili další penaltu za sedmý faul. Liberec se dál snažil o gól, ale selhali jak Jíra, Král, tak i Kulhánek. Až 49 vteřin před koncem konečně Liberec gólově udeřil: Kulhánek 1:3. V další šanci shořeli Makula s Koubou.

Po změně stran pomohlo Vogtovi břevno, ve velké šanci na druhé straně byl zblokován Žoček. V době, kdy se Andy nadechoval k náporu a gól byl na spadnutí, prostřelil Vogta po zemi střelec Nejzbachu z dobrých 15 metrů. Ve 25. z úhlu vstřelil Bína gól a Andy snížil na 2:4. V dalším náporu jistý gól Makuly vyrazil hostující brankář na břevno. Andy hodně ožil a sevřel soupeře. Vše korunoval gólem na 3:4 Betyar nevídanou střelou. Škoda, že ve 28. po pěkné akci Žoček orazítkoval tyč a další možnosti spálili Betyar s Makulou. Mýto za deset minut nasbíralo pět faulů a čekalo se na další, penaltové.

Mezitím Makula zahodil jasnou gólovku, kdy v dorážce nedokázal trefit odkrytou branku. V době náporu pak zaútočili hosté a bombou z úhlu překonali libereckého gólmana na 3:5. Nejzbach pak ve snaze eliminovat nápor domácích začal hrát devět minut před koncem power-play. Přesto udělal faul na gólmana a z penalty snížil Jíra na 4:5. Jenže opět chvilka nepozornosti a Nejzbach střelou po zemi znovu šel do dvoubrankového vedení. Pak vsadil na power-play Andy, ale při špatné rozehrávce při autu (měl se opakovat) vstřelili hosté hodně laciný gól do prázdné brány 4:7. Přesto se Liberec nevzdával a Makula při power-play necelé dvě minuty před koncem snížil na 5:7. Těžce poté Liberečtí svírali soupeře a Bína 17 sekund před závěrem dal na 6:7. Bylo to ještě hodně hektické a Makula dvě vteřiny před klaksonem spálil svoji tutovku, kdy byl sám před brankářem.

Branky: Bína 2, Kulhánek, Jíra, Betyar, Makula. Liberec: Vogt - Jíra, Betyar, Makula, Král - Bína, Kozák, Žoček, Kulhánek - Kouba.