Liberec - Vedoucí celek druhé futsalové ligy Andy Liberec měl ve Slaném s kvalitním domácím týmem problémy zejména do poločasu. Po přestávce se jeho výkon zlepšil a zaslouženě vyhrál a drží si tak první pozici. Jenže přišel o kanonýra Němce, který byl po druhé žluté kartě vyloučen a navíc Makula dostal čtvrtou žlutou, což pro oba znamená stopku.

Slaný - Andy Liberec 6:9 (4:3)

Opět ve slušné sestavě šel Andy do vedení, jenže pak v 10. minutě domácí proměnili dvě penalty a vedli oni. Liberečtí sice byli lepší, jenže nemohli se střelecky prosadit, takže domácí stále vedli a toto vedení jim vydrželo do poločasu. Nepříznivý stav byl pro Andy ještě deset minut před koncem.

Pak ale přišly dva rychlé góly otočení stavu na 5:4 pro Liberec. Domácí se nedali a dokázali dvakrát srovnat (5:5 a 6:6). Jenže pak se ukázala síla mužstva hostů a těm se povedlo jít do vedení na 8:6. Slaný tak musel sáhnout k power-play, kterou hrál téměř dvě minuty.

Hosté si však soupeře pohlídali a navíc se jim podařilo vstřelit devátý gól. „V tomto zápase se ukázala herní disciplína a síla týmu. Výhra je cenná, protože Slaný v domácím prostředí je velice silné,“ sdělil hrající prezident Andreas Mrija.

Branky Liberce: Němec 4, Makula 2, Janáček, Betyar, Nikolas. Andy: Hanzlík - Janáček, O. Kutílek, P. Kutílek, Andreas, Makula, Nikolas, Betyar, Němec.

Andy Liberec hraje další zápas v pátek 27. listopadu v jablonecké hale od 20 hodin proti nováčkovi z Teplic, který má ve svém středu celou řadu hráčů z Ukrajiny a Ruska, navíc zkušené fotbalisty Saláka a Sedláka.