Andy Liberec navázal na úspěch z minulého zápasu play-off futsalové II. ligy a opět porazil svého soupeře. Začátek byl kvůli zablokované dálnici posunut, takže Liberečtí neměli ani čas se pořádně rozcvičit. Přesto potvrdili, že mají velice slušnou fazónu a byli celý zápas lepší.

Liberec nemohl nasadit špílmachra Makulu, který pykal za žluté karty, takže zaskočil na místo kouče. A dobře. Liberec od první minuty hrál zodpovědně a během prvních šesti minut vstřelil dvě branky. Měl převahu a do poločasu mohl být náskok ještě vyšší, ale domácím pomohly několikrát tyče. Druhý poločas vyzněl v úvodu pro domácí, kteří začali finišovat. Snížili na 1:2, ale Andy přidal třetí zásah.

Pak se však přestalo hostům na chvíli dařit a domácí dokázali vyrovnat na 3:3. Liberecké uklidnil gólem Kulhánek a po chvíli bylo již 3:5. Domácí šli do risku a začali hrát power-play. Tuto hru bez brankáře si však Liberečtí pohlídali a sami přidali do prázdné brány šestý úspěch. Minutu před koncem jinak pohledného a kvalitního zápasu došlo k incidentům. Nejprve byl hodně nešetrně faulován Sentivan a vrcholem byl boxerský úder pěstí frustrovaného Kladeňáka do obličeje Kulhánka. Aktér rány byl okamžitě vyloučen, ale Kulhánek také…

Domácí prohru nesli těžce, že ani nepodali po zápase Libereckým ruku. „Zahráli jsme opět velmi dobře, na našich hráčích byla vidět od začátku bojovnost i chuť po výhře. Ta mohla být mnohem vyšší. Plná hala s řadou sportovních a futsalových osobností viděla, že jsme byli lepší, ale viděla také nechutný incident v samém závěru. Ale naši hráči i tuto provokaci ustáli s chladnou hlavou,“ sdělil majitel AndyAndreas Mrija.

„Byli jsme lepší futsalově i fair-play. Domácí čekali z naší strany problémy, ale ty se nás netýkaly. Finále je těžké, já jsem jen v roli diváka a špatně se mi sedí. Tentokrát za mě na lavičce skvěle zaskočil Makula,“ dodal Mrija, který chce v příštím utkání v Jilemnici již rozhodnout. Pak by tu byla liga…

Branky: Král 2, Kulhánek 2, Peškar, Sentivan. Liberec: Zíka (Bočok) – Kutílek, Sentivan, Jíra, Peškar, Betyar, Král, Donát, Kutílek, Žoček.