„Je mi smutno. Ale ne z toho, že jsme prohráli, náskok na prvním místě máme stále, ale z toho, jakým způsobem pískali sudí Houdek a Chládek náš zápas,“ sdělil Mrija. Nelíbilo se mu rozhodování této dvojice, když vyloučili hned čtyři jeho hráče.

„Hrál třetí s prvním a se sportem to nemělo nic společného. Celý život se věnuji sportu, který miluji a mám také vysokoškolské sportovní vzdělání. Hodně jsem toho zažil a viděl, ale to, co tito pánové předváděli, nebylo o sportu. Nejde o mě jako majitele, protože výsledky dělají hráči, ale zdá se, že závěr sezony bude mít stejný scénář jako loni, kdy jsme najednou zápasy prohrávali. Do tohoto utkání jsme přitom neměli problémy, jen jednu červenou kartu za faul, nebyly žádné disciplinární tresty ani důtky. Snažil jsem se věnovat hře, nekomentovat nic, ale nyní se musím k utkání na Kladně vyjádřit. Ze strany rozhodčích to bylo nevídané: vysmívali se hráčům, tykali jim, a navíc to rozhodování! Přitom jsem očekával, že na zápas nejlepších mužstev pošle svaz své nejlepší rozhodčí. Není to pralesní liga, takže jsem čekal také jistou úroveň. Jenže kvůli jejich rozhodování jsme nakonec téměř nedohráli, když byli vyloučeni tři klíčoví hráči plus já. To když jsem slušně rozhodčího upozornil na jeho sprosté chování. Duel ovlivnili, nezvládli ho. Nakonec jsem rád, že utkání skončilo bez nějakých dalších incidentů, ale přemýšlím nad tím, jestli má vůbec cenu finančně náročnou II. ligu hrát. Vždyť se každý může podívat do statistik, že jsme tři sezony po čtrnáct kol suverénně vedli, měli nejlepší střelce i nahrávače. Takže patříme k nejlepším, jenže závěry ročníků nejsou o tom, že vyhraje a postoupí lepší. To již není pravidlem, ale rozhodují jiné vlivy,“ uvedl Mrija.

Majitel Andy nabídl svazu svou videokazetu se záznamem a nyní je zvědav, jak celá věc bude mít dohru. „Jednoznačně nás poškodili. Začali pískat rovinu tři minuty před koncem, když bylo rozhodnuto. Čtyři hráči nyní dostanou stopku, takže za ně musím co nejdříve sehnat náhradu. Nevzdám to,“ podotkl Mrija, který je stále rozhodnut pokračovat v boji o postup do nejvyšší soutěže.