Ve Zlíně se konal 5. ročník prestižní mezinárodní soutěže v gymnastickém step a team aerobiku 5th Czech Aerobic Open. Liberec zde v konkurenci dvanácti zemí úspěšně reprezentovalo téměř 60 závodnic z oddílu Sport Aerobic Liberec z Aerobic Centra na sídlišti Kunratická. Pod vedením trenérek Heleny Niklové a Barbory Svatošové se děvčata představila ve 38 závodních sestavách ve všech čtyřech věkových kategoriích.

V kategorii seniorek jednotlivkyň byla již tradičně největší konkurence, co se kvality týče. „O to cennější je vítězství a zlatá medaile pro Andreu Cvachovou, která předvedla technicky i umělecky velice vyváženou sestavu a známkou přes 19 b se jí v konkurenci 21 závodnic podařilo porazit favorizovanou Moniku Geržovou z ASC Zlín i Martinu Perlácovou z Olympu Bratislava. Pro seniorky a juniorky byl tento závod prvním nominačním závodem pro letošní MS a Andrea má tento start úspěšně za sebou,“ řekla Svatošová. V kategorii seniorských trojic se Cvachová ještě jednou předvedla společně s Martou Mrklasovou a Kateřinou Wernerovou, kde si jako nejlepší z ČR vybojovaly stříbro.

V juniorské kategorii nenašel Sport Aerobic Liberec soupeře a odvezl si 3x zlato v kategoriích jednotlivkyň, trojic i skupin. O tento zlatý triumf se zasloužila především Kristýna Bernátová, které se podařilo zvítězit jak v kategorii jednotlivkyň v konkurenci 27 děvčat, tak společně s Adélou Procházkovou a Nikolou Wernerovou v kategorii trojic a třetí zlatou medaili vybojovala ještě v kategorii skupin se svým týmem ve složení Bernátová, Procházková, Wernerová, Kočová, Pilnáčková a Čížková. V kategorii juniorek se ještě do finále z 2. místa probojovala Adéla Procházková, ale finálová sestava bohužel pro srážku 1 bodu za nepovolený přechod a prvek navíc stačila pouze na 8. místo.

Kategorii gymnastického aerobiku starších žaček Liberec nejlépe reprezentovalo trio ve složení Tereza Šoltysová, Jana Fléglová a Šárka Dousková, které si odvezlo stříbrnou medaili. V jednotlivkyních pak byla z Libereckých nejúspěšnější Šoltysová 9., Fléglová 13. a Dousková 39. V kategorii skupin se nejlépe umístily Tereza Korábová, Barbora Danielková, Lucie Marešová, Tereza Krejčová, Martina Zárubová a Nicol Perglová, které získaly bronz.

„V kategorii jednotlivkyň mladších žaček se překvapivě dokázala prosadit talentovaná Markéta Fléglová, která postupovala do finále mezi 42 závodnicemi z velmi pěkného 6. místa a po perfektní finálové sestavě obsadila skvělé 2. místo a získala stříbrnou medaili,“ sdělila trenérka Niklová. Společně s Barborou Dvořákovou a Janou Štolbovou vybojovala Markéta bronz v kategorii trojic a stříbro měly i z kategorie skupin, ve které s nimi ještě závodily Barbora Mazánková, Kateřina Fáčková a Marie Kolencová.

Další medaile si přivezl Sport Aerobic Liberec ještě v kategorii Step aerobik, kde juniorky získaly stříbro a seniorky bronz. A v kategorii Team aerobiku získaly juniorky v trojicích zlato, stříbro i bronz a zlatá byla i skupina ve složení Niklová, Finkousová, Kopecká, Holatová, Joitová, Martinovská a Hauzerová.