„Očekáváme, že se všichni nováčci se něco naučí, aby do budoucna mohli předvádět co nejlepší výkony. Nejde nám o umístění, ale spíše o to, aby se do toho mladí kluci dostali. Přeci jen to není jednoduchý sport“. Americký fotbal je v Čechách ryze amatérským sportem. „Podle toho to taky vypadá. Naše třetí liga je taková, že to všichni dělají ve volném čase. Veškerá příprava je tak poměrně náročná,“ podotkl Pěnička.

Americký fotbal budí zájem. Je to dáno tím, že je to kontaktní a tvrdý sport.. Má to ale přeci jen háček. „Problémem je, že když to člověk chce dělat, musí tomu věnovat hodně času, i když je to na amatérské úrovni. Pro člověka, který pracuje a má rodinu, je dost náročné,“ svěřil se manažer. Liberečtí Titáni hrají americký fotbal od roku 2012. Začali na hřišti Chotyně a aktuálně je jejich domácím svatostánkem Amerika v libereckém Sportparku.

Liberečtí se v lize potkají hned v prvním zápase na domácím hřišti s nováčky v ČAAF Greenraiders z Mladé Boleslavy a to 27.4 od 14 hodin. Dále v třetí nejvyšší tuzemské soutěži vyzvou Brno, Šumperk, Mladou Boleslav a základní část zakončí s trutnovskými Rangers na domácí půdě.