Vybojovali jej po finálovém klání s divizní Alfou Liberec, která byla ovšem černým koněm soutěže. Vždyť ve čtvrtfinále dokázala vyřadit čtvrtý tým ligové tabulky Benago Zruč po penaltovém rozstřelu 11:10 a v semifinále dokonce druhý tým ligy Eco Investment Praha 7:4 po prodloužení. Přestože konečný výsledek vypadá jasně, tak Liberečtí podali proti vysokému favoritovi sympatický výkon a uhráli příznivější skóre, než některé ligové týmy, které prohrály s Era-Packem i dvouciferně a s nulou.

Chrudim - Liberec 9:4 (5:1)

Před televizními kamerami byl k vidění pohledný futsal. „Jsem rád, že moji svěřenci přistoupili k tomuto zápasu zodpovědně a papírově slabšího soupeře nepodcenili. Nemuselo by se jim to vyplatit, vždyť Alfa dokázala v poháru zaskočit i dva špičkové prvoligové kluby,“ glosoval zápas chrudimský trenér Ota Stejskal.

Skóre se utěšené rozběhlo a v rozmezí tří minut padly čtyři góly. V 11. svítil na ukazateli skóre stav již 5:1, ale na další trefu do černého si museli diváci počkat až do 5. minuty II. poločasu. Chrudimští pak v rychlém sledu zvýšili na 9:1 (ve 20. minutě). Kdo však čekal, že v pohodě dosáhnou dvouciferné výhry, tak byl na omylu.

Domácí futsalisté si zřejmě mysleli, že další góly přijdou samy, ale opak byl pravdou. Místo toho třikrát skóroval tým z pod Ještědu a kosmeticky tak upravil na přijatelný výsledek.

Branky: 5., 8. a 28. Rešetár, 25. a 29. Kroulík, 3. Sluka, 4. Popelka, 11. Mikan, 27. Kopecký - 29. a 34. Salák, 4. Kuželka, 35. Procházka. Diváci: 510. Alfa Liberec: Svinka (Koudelka) - Kuželka, P. Vrabec, Kowalik, Husák, K. Vrabec, Hegr, Pilař, Procházka, Vlach, Salák.