Kromě velkého množství pozitivně testovaných hráček ve zmíněných týmech jsou celé dva týmy v karanténě. Podle reglementu FIVB musí být ligové soutěže ukončeny do 18. dubna 2021. Z tohoto důvodu už nebudou volné termíny pro dokončení sezony.

Členové volejbalového svazu se shodli na tom, že v tuto chvíli je nejdůležitější zdraví hráček. Dalším podnětem pro předčasné ukončení ročníku je skutečnost, že už na začátku května se reprezentační tým účastní kvalifikačního turnaje o účast na ME 2021 a posouvání termínů by se mohlo promítnout do přípravy národního družstva.

Fotbalisté Liberce mají Jablonci co vracet, protože družina trenéra Petra Rady vyhrála na podzim na stadionu U Nisy 3:1.
Podještědské derby bude ve fotbalové lize přímým soubojem o třetí místo tabulky

„Přijdeme sice o soutěžní vrchol letošní UNIQA extraligy žen, ale na druhou stranu máme jistotu, že směrem ke zdraví hráček jsme udělali maximum,“ říká smutně předseda ČVS Marek Pakosta.

„Z pohledu regulérnosti a kredibility soutěže by bylo pokračovat značně riskantní,“ dodává předseda AVOK žen Martin Gerža.

Brankář Bílých Tygrů Petr Kváča.
Když makáme jeden za druhého, tak mám úplně husí kůži, říká Kváča

Podle odsouhlasených soutěžních pravidel pro sezonu 2020/2021 se mistrem stává vítěz základní části UNIQA extraligy žen - Dukla Liberec. Další pořadí je totožné s pořadím po dlouhodobé fázi.

„Svaz nás teď připravil o šanci bojovat o zlato. Je to nefér a chyba vedení,“ uvedl výkonný ředitel VK UP Olomouc Radan Holásek. „Ve stanovách stojí, že když tým v play-off onemocní, nastává kontumace. S Olympem jsme mohli odehrát semifinálovou sérii. Vítěz by se pak utkal s Libercem o titul,“doplnil Holásek.