Tato soutěž byla posledním nominačním závodem před letošním MS 2014, které bude 
v mexickém Cancúnu. Liberec tam budou definitivně reprezentovat Kristýna Bernátová 
v kategorii jednotlivců dospělých a také juniorské trio 
ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková.
Start na Slovak Aerobic Open podléhal nominaci pro závodníky z ČR a Sport Aerobic Liberec na něj získal nominaci pro celkem 26 závodnic, které se představily v 17 soutěžních sestavách a podařilo se jim celkem šestkrát probojovat do finále. V nejvíce sledované kategorii žen se povedl obrovský sportovní výsledek Kristýně Bernátové, která postupovala z kvalifikace v konkurenci 26 závodnic jako druhá a po bezchybném finálovém výkonu se známkou 19,500 b. zvítězila a v nejprestižnější kategorii. „Kristýna je letošní vicemistryní republiky, dále také vítězkou Czech Open 2014, a to je potvrzením její vzrůstající sportovní formy před mistrovstvím světa," potvrdila trenéra Svatošová.

close LIBERECKÉ JUNIORKY S KRISTÝNOU. Zleva: Dvořáková, Bernátová, Fléglová a Chlumská. zoom_in

V juniorské kategorii se povedl další veliký úspěch trojici ve složení Aneta Chlumská, Markéta Fléglová a Barbora Dvořáková, které postupovaly do finále z kvalifikace už tak 
z výborného 5. místa. Ve finále se jim sestava vydařila naprosto skvěle a se známkou 18,500 b. získaly stříbro. Zlato patřilo Maďarkám.


V juniorkách měla nominaci také Aneta Chlumská v kategorii jednotlivců a i té se povedl neuvěřitelný úspěch, když mezi 31 juniorkami postoupila do finále jako šestá a po výborném finálovém předvedení závodní sestavy získala s vysokou známkou 18,650 b. bronz. „Aneta je v kategorii juniorů teprve prvním rokem, a tak se můžeme v budoucnu těšit na další a další skvělé úspěchy," poznamenala trenérka Niklová.

Další medaili pro Liberec vybojoval v kategorii starších žákyň tým ve složení Simona Vykoukalová, Sabina Drapáková, Markéta Kosejková, Veronika Smetaníková, Karolína Rozkovcová, Anna Kmetyo a Sabina Vykoukalová, které byly stříbrné v kategorii dance aerobiku, kde nestačily pouze na výborný tým z Ukrajiny. Prvním pěti děvčatům 
z týmu se podařil další naprosto skvělý výsledek, v zahraniční konkurenci získaly bronz v kategorii skupin gymnastického aerobiku.

„Sice bez medaile, ale sportovní výkon a výsledek starší žákyně Simony Vykoukalové stojí za zmínku, protože se v konkurenci 60 soutěžících probojovala do velkého finále a se známkou 17,950 b. obsadila v kvalifikaci skvělé 8. místo," potvrdila Svatošová.