Centrum, jehož svěřenci sbírají ta nejvyšší ocenění doma i ve světě, nabídne v tomto roce přes tři desítky kurzů – od aerobiku, přes street dance, contemporary až po například cheerleading. Vítáni jsou zde všichni – tříleté děti, náctiletí i dospělí.

„Do dvacáté sezóny vstupujeme s 35 kurzy, což dohromady činí 48 lekcí týdně. Děti i dospělí si ve vybraných dnech v září mohou nezávazně zkusit jakoukoliv ukázkovou hodinu,“ říká Lucie Jakubcová, zakladatelka a vedoucí celého centra.

A-STYL LIBEREC. Cheerleadingový tým A-stylu čeká další soutěž 25. dubna v Plzni.
Cheerleaders A-stylu Liberec opět zazářily a bodovaly

JE TO O RADOSTI, O MEDAILE JDE AŽ V DRUHÉ ŘADĚ

Svěřenci A-STYLU jsou ve svých disciplínách několikanásobnými mistry republiky, vyhrávají celé seriály závodů a kromě toho stabilně reprezentují i na mezinárodní úrovni. Letos si vybojovali nominaci na Mistrovství světa v cheerleadingu, které se uskuteční v dubnu 2018 v americkém Orlandu na Floridě. „Veškerá ocenění jsou až důsledkem našeho dlouholetého přístupu a práce, nikoliv naším prvotním cílem. Více než jakékoliv medaile si cením toho, že je A-STYL již dlouhá léta stabilní školou, kam se každé září vrací na pět stovek dětí,“ komentuje Lucie Jakubcová. Kvalit centra si všimla i produkce České televize. „Ke spolupráci si nás vybral přímo režisér Juraj Jakubisko, když hledal šikovné gymnasty a tanečníky do své připravované pohádky Perinbaba 2,“ doplňuje vedoucí lektorka.

NEJLEPŠÍ V REPUBLICE. Cheerleaders A-stylu se skvělými výkony ve všech věkových kategoriích dostali do TOP 5 nejlepších týmů v České republice.
A-styl Liberec je dvojnásobným mistrem republiky cheerleaders

Vedle klasických lekcí připravuje centrum pro své kurzisty nejrůznější interní soutěže, výroční show v Home Credit Areně a přes letní prázdniny potom 8 týdnů tematických soustředění a táborů.

PROGRAMY I PRO ŠKOLKY

A-STYL v rámci sezóny spolupracuje i s dalšími subjekty. Pět let několikrát týdně navštěvují taneční centrum také školky, které zde mají dopolední program složený z bruslení, tančení a pobytu v solné jeskyni. Od letošního září chystá A-STYL také spolupráci se Střední průmyslovou školou textilní, a to v podobě modelingových kurzů, otevřených nejenom studentkám školy, ale všem slečnám, které se chtějí naučit správnému držení těla, chůzi a společenskému chování a v budoucnu se třeba začít věnovat modelingu profesionálně.

NELEHKÉ ZAČÁTKY

Od roku 1998, kdy byl A-STYL založen, prošlo jeho tanečními sály na 5900 kurzistů. „Zní to až neuvěřitelné, ale je to tak. Začínali jsme se čtyřicítkou dětí jako volnočasový kroužek v tělocvičně ZŠ Oblačná. V začátcích mi hodně pomáhal manžel. Přijížděl na každý trénink zapojit aparaturu, protože jsem tenkrát těžké bedny sama neunesla,“ vzpomíná Jakubcová. Nicméně staré časy jsou ty tam. Dnes najdete A-STYL Centrum, které disponuje vlastními prostory, čtyřmi tanečními sály, perfektním technickým a sociálním zázemím se čtyřmi šatnami, recepcí a solnou jeskyní pro relaxaci, v areálu Sport Parku Liberec.

Třiadvacet medailí pro A-STYL Liberec
Třiadvacet medailí pro A-STYL Liberec

Vést taneční školu znamená neustále se zdokonalovat. „Všechny tance a sporty všeobecně prošly za ty roky velkým vývojem. Pokud chtějí děvčata a chlapci ve své disciplíně uspět, musí mít větší taneční rozhled a technické dovednost než jejich vrstevníci před dvěma desítkami let. To samozřejmě klade nároky i na jejich lektory,“ upozorňuje lektorka. A jak je to vlastně s dnešními děti a kondicí? „Děti bývají díky současnému stylu života méně obratné a fyzicky zdatné. Chybí jim totiž každodenní všestranný pohyb. Starší generace denně běhala venku, hrála si s obručí, míčem, jezdila na kole, lezla po stromech. Dnes děti často nezvládají v 10 letech ani kotrmelec,“ upozorňuje Jakubcová.

OSLAVY V MAŠKARNÍM STYLU

Oslava 20. výročí A-STYLU začne v únoru 2018, a to maškarním bálem v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev v Liberci. Pokračovat se bude v červnu A-STYL Show, která bude pojata jako obří narozeninová party.